Słowo wstępu

Na wstępie chciałbym zaznaczyć naszym czytelnikom, iż artykuł ten będzie miał na celu ukazanie jeden z rodzajów testosteronu używanego w kulturystyce. Mowa tutaj o uniwersalnym Testosteron propionat.

Czym jest propionat testosteronu?

Testosteron propionat jest substancją należącą do grupy tzw. Sterydów anaboliczno-androgennych. Nazywany „testerem o krótkim działaniu”, propionat należy do grupy estrów posiadających  krótkołańcuchową budowę, czyli takich, które działają szybko, a ich czas utrzymania się w organizmie wynosi 20-30 godzin, co powoduje, iż stosując cykl propionatowy jesteśmy zmuszeni do iniekcji co dzień/dwa.

Czy warto używać tego testosteronu?

Pewnie czytając ten artykuł było to jedno z pierwszych pytań, które pojawiło się w twojej głowie. Testosteron propionat możemy stosować jako łagodny steryd. Niestety przez swoją krótkotrwałość w organizmie, częste iniekcje w przeciągu takiego czasu mogą stanowić dla niektórych utrapienie, tudzież nieroztropnie używane w większych ilościach mogą powodować efekty uboczone, ale!

Rekompensatą za to jest właśnie ta krótkotrwałość substancji, dzięki niej możemy spodziewać się:

  • Braku pojawienia się w fazie przyrostu zwiększonej tkanki tłuszczowej i dużego gromadzenia się wody w organizmie.
  • Podczas przemyślanego stosowania propionatu poziom testosteronu we krwi w organizmie znajduje się w normie, nie powodując efektów ubocznych z których znane są inne sterydy.
  • Efekty zaczynają pojawiać się już na samym początku cyklu, od wyraźnie zwiększonej masy mięśniowej do ogólnego wzrostu wytrzymałości.
  • Testosteron propionat jest sterydem który można łączyć z innymi rodzajami testosteronu.

Dawkowanie

Zaczynając cykl, ważnym punktem jest określenie swojego stopnia zaawansowania w kulturystyce, jako początkujący, optymalna dawka będzie znajdować się w granicach 50 mg co dwa dni, dla zaawansowanych przyjmowana dawka powinna wzrosnąć dwukrotnie, do wielkości 100 mg co dwa dni.

Oczywiście, jeśli artykuł czytają panie chcące używać Testosteron propionat, dawkowanie niezależnie od umiejętności powinno ograniczyć się do 25 mg, ze względu na możliwość wystąpienia wzmożonej maskulinizacji ciała.

Podsumowując

Zaczęcie stosowania Testosteron propionat w pracy nad ciałem może przynieść dla nas bardzo dobre korzyści, lecz najważniejszym jest, abyśmy wiedzieli jaki sklep ma najlepszą ofertę, wpisując w przeglądarce „Testosteron propionat sklep”, możemy dowiedzieć się jakie oferty są dostępne, i jakie opinie mają na temat tego sterydu inni kulturyści.

Dbanie o zdrowie to ważny element kulturystyki, dlatego pamiętajmy o odpowiednim stosowaniu testosteronu, aby jak najbardziej zwiększyć efekty swojej ciężkiej pracy, a zminimalizować jakiekolwiek negatywy!

Źródło: http://najlepszekoksy.com/