Strona głównaBiznesContact center

Contact center

Chcesz zwiększyć jakość obsługi klienta? Zastanawiasz się jak zapewnić kontakt z klientem nawet poza godzinami Twojej pracy. Spróbuj sprawdzić ofertę contact cener, dowiedz się jakie korzyści oferuje zastosowanie takiego rozwiązania.  

Dla kogo dedykowana jest usługa contact center?

Z obsługi telefonicznego call center może skorzystać każdy przedsiębiorca, który chce zwiększyć jakość obsługi klienta. Często klientami contact center są firmy, które chcą zaoferować wsparcie 24/7.

Zapewne zdarzyło Ci się dzwonić do contact center z wątpliwościami dotyczącymi danego produktu, bądź usługi. Z reguły osoba dzwoniąca na infolinię oczekuje szybkiego rozwiązania problemu. Dlatego tak ważne jest, aby osoba siedząca po drugiej stronie linii była odpowiednio przygotowana do pełnej i kompleksowej obsługi klienta, nie zapominając o empatii i zrozumieniu w stosynku do interesanta. Sposób poprowadzenia rozmowy, czy tricki wpływające na zmianę nastawienia klienta mogą zadecydować o jego późniejszej rekomendacji. Konsument powinien poczuć się najważniejszy, jednocześnie powinien mieć poczucie że jego problem trafił w ręce kompetentnego konsultanta, który pomoże mu go rozwiązać.

Jakie zadania może wypełniać call center?

Call center jest znane ze  zróżnicowanej listy usług. Na pierwszy rzut oka mówiąc o call center mamy na myśli działania sprzedażowe oparte o dokonywanie połączeń wychodzących. Działania sprzedażowe jednak równie często dotyczą połączeń przychodzących od klientów zdecydowanych na zakup produktu/usługi.

Kolejnym zastosowaniem call center jest szeroko pojęta obsługa klienta. Tutaj możemy spotkać się zarówno z zgłoszeniami serwisowymi, pomocą techniczną lub telefonem w sprawach handlowych.

Poza wyżej wymienionymi przykładami częstym zastosowaniem call center są ankiety. Pracownicy call center zazwyczaj przeprowadzają wywiad z losowo wybranymi osobami w celu zebrania danych do przeprowadzenia badania.

Podsumowując, call center to usługa która jest kojarzona z działaniami sprzedażowymi. Jednak zwrot contact center powinien bardziej kojarzyć się z usługami z zakresu podnoszenia jakości obsługi klienta.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne