Gry liczbowe

Najpopularniejsza gra liczbowa w Polsce to Lotto. Jest znana przez niemal każdego mieszkańca kraju. Historia Lotto już dawno przekroczyła pół wieku, gdyż loteria jest organizowana nieprzerwanie od 1957 roku. Przez ten długi czas Lotto z wielu osób zrobiło milionerów. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem opisującym wybrane informacje na temat tej najpopularniejszej gry liczbowej. Natomiast, jeśli chcecie poznać jeszcze więcej ciekawostek dotyczących gier liczbowych, możecie je znaleźć na stronie https://www.lotto-online-kiosk.de/minilott 

Pierwszą ciekawostką jest fakt że od 2018 roku zakłady można zwierać przez Internet oraz aplikacje mobilną.  Zakłady mogą być zawierane przez całą dobę z wyłączeniem przerw technicznych. Oczywiście do zawarcia zakładu przez Internet niezbędna jest pełnoletność. Ponadto trzeba mieć na uwadze że zakłady mogą być dokonywane tylko na terytorium polski.

Drugą ciekawostką, która pewnie interesuje najwięcej osób jest informacja o najwyższych wygranych. Największa kumulacja odbyła się 07.05.2016 roku gdy pula za wygraną pierwszego stopnia przekroczyła bagatela 57 milionów złotych. Tym razem padły 3 wygrane. Szczęśliwcy musieli podzielić się kwotami przekraczającymi 19 milionów. Natomiast, najwyższa wygrana padła 16.03.2017 gdy jeden los zapewnił wygraną przekraczającą 36,7 miliona złotych. Jak się okazuje najwyższa wygrana w Lotto wcale nie oznacza najwyższej wygranej w grach losowych na terenie Polski. Taka osobliwa sytuacja ma miejsce gdyż 10.05.2019 roku na terenie Polski zanotowano wygraną w Europejskiej kumulacji Eurojackpot. Wygrana ta osiągnęła zawrotną sumę 396,5 miliona złotych. Oznacza to że kwota ta jest ponad dziesięciokrotnie większa od najwyższej wygranej w Lotto.

Trzecia ciekawostka dotyczy prawdopodobieństwa trafienia wygranych w Lotto (wcześniej duży Lotek).

  • Prawdopodobieństwo trafienia przynajmniej trójki wynosi około 2%
  • Prawdopodobieństwo trafienia przynajmniej czwórki wynosi około 0,1%
  • Prawdopodobieństwo trafienia przynajmniej piątki wynosi około 0,002%
  • Prawdopodobieństwo trafienia szóstki jest równe 0,0000072%

Warto mieć na uwadze że powyższe wyliczenia dotyczą trafienia „przynajmniej” daną liczbę czyli podaną lub wyższą. Trafienie dokładnie trójki, czwórki lub piątki wiąże się z niższym prawdopodobieństwem.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne