Strona głównaUncategorizedJak zdjąć paznokcie żelowe w domu? - Krok po kroku

Jak zdjąć paznokcie żelowe w domu? – Krok po kroku

Paznokcie to często atut, który przyciąga spojrzenia. Jednak nie wszyscy mogą pochwalić się pięknymi paznokciami naturalnymi – ze względu uwarunkowań genetycznych albo z powodu ich kondycji nabytej. Niektórzy z powodu wykonywanego zajęcia nie mogą zwyczajnie hodować długich paznokci lub ich malować. W takim przypadku sprawdzają się sztuczne paznokcie żelowe, ale jak je później zdjąć bez uszkodzeń?

Paznokcie żelowe − jak zdjąć?

Pilnik 

Pierwsza metoda polega na mechanicznym usunięciu żelu budującego. Należy ostrożnie i dokładnie spiłować żel z płytki za pomocą gruboziarnistego pilnika. Można także zastosować frezarkę kosmetyczną z wymiennymi końcówkami, ale należy to robić bardzo delikatnie i ostrożnie.

Następnie, pozostałe resztki żelu należy usunąć za pomocą wacików nasączonych acetonem. Przykładamy mokre płatki bezpyłowe w miejscu pozostałości i dociskamy, a potem owijamy folią aluminiową. Trzymamy tak przez 10-15 minut – żel powinien odprysnąć bez problemu, gdy podważymy go drewnianym patyczkiem. Na końcu płytkę polerujemy. 

Aceton 

Druga metoda opiera się na chemicznym usunięciu, w którym bazą jest aceton. Paznokieć należy zanurzyć w acetonie na 15-20 minut. Po tym czasie, trzeba usunąć żel za pomocą płaskiej końcówki drewnianego patyczka kosmetycznego. Żel powinien odchodzić łatwo po namoczeniu. Przed ściąganiem przedłużeń należy zmyć lakiery hybrydowe. Na koniec tak, jak w przypadku metody z pilnikiem należy wypolerować paznokcie.

Zalety i wady poszczególnych metod

Każda z metod ma swoje wady i zalety. Pierwsza metoda jest ryzykowna, gdy robimy ją w warunkach domowych, a nie mamy doświadczenia. Frezarka i twardy pilnik mogą uszkodzić płytkę paznokcia. Jednak metoda ta jest dokładna i szybka. 

Z kolei aceton mocno wysusza paznokcie, więc im dłużej namaczamy paznokcie, tym gorzej wpływa to na ich kondycję. Aceton może także powodować podrażnienia skóry, dlatego lepiej stosować go na małe powierzchnie. Metoda ta jednak jest łatwa w wykonaniu.

Po każdej zdjętej stylizacji hybrydowej ważne jest odżywienie i nawilżenie paznokci oraz skórek. Lakiery hybrydowe łączą się z płytką paznokci, dlatego jest ona zmęczona i w różnym stopniu uszkodzona po ściągnięciu hybryd. Trzeba zadbać o poprawę kondycji, dzięki odżywkom regenerującym. Między każdą stylizacją hybrydową należy dać czas paznokciom na odbudowę.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne