Strona głównaBiznesKiedy warto sięgnąć po oprogramowanie dedykowane?

Kiedy warto sięgnąć po oprogramowanie dedykowane?

Wobec szerokiej oferty produktów IT na rynku mogłoby się wydawać, że wybór odpowiednich rozwiązań informatycznych dla firmy nie powinien stanowić trudności. Jednak wbrew pozorom często dobór odpowiedniego oprogramowania stanowi duże wyzwanie. Jeśli dostępne systemy IT nie do końca spełniają nasze oczekiwania, na rynku działa wiele tzw. software house, czyli firm zajmujących się tworzeniem oprogramowania. 

Zaletą oprogramowania na zamówienie jest idealne dopasowanie funkcjonalności do specyfiki działalności firmy. Choć na rynku znajdziemy wiele pozytywnie ocenianych systemów klasy ERP i CRM, może się okazać, że zawierają one wiele niepotrzebnych nam komponentów, a nie do końca wpisują się w potrzeby naszej branży. Firma programistyczna może na zlecenie stworzyć aplikację, która będzie zawierała esencję niezbędnych dla naszej pracy funkcji. Takie rozwiązania tworzy np. davinci-studio.com i wiele innych firm świadczących podobne usługi.

Innym atutem oprogramowania dedykowanego jest możliwość wyjścia naprzeciw potrzebom pracowników. Podczas gdy branża IT oferuje mnóstwo gotowych rozwiązań, nie zawsze okazują się one łatwo przyswajalne dla przyszłych użytkowników, którzy mają swoje przyzwyczajenia i schematy działania. Tworząc nowe oprogramowanie, możemy zaprojektować je według indywidualnego sposobu pracy. Ważny jest wybór odpowiedniego wykonawcy, który będzie otwarty na nasze potrzeby i pomoże nam opracować zakres wymagań, to jest dokładnie wpisać nasze potrzeby w budowę programu. Narzędzia powinny być dopasowane do struktury IT przedsiębiorstwa, a odpowiedzialna firma programistyczna ma za zadanie dobrze rozpoznać oczekiwania klienta i specyfikę jego działalności. Dodatkowym wyzwaniem, ale jednocześnie ogromną zaletą oprogramowania dedykowanego jest możliwość jego rozwijania i tym samym dostosowania do zmieniających się potrzeb.

Szyte na miarę rozwiązania technologiczne mogą usprawnić funkcjonowanie naszego biznesu. W każdym obszarze funkcjonowania firmy da się stworzyć aplikacje i systemy będące precyzyjną odpowiedzią na nasze potrzeby. Warto rozważyć taką możliwość, bo uniwersalność gotowych rozwiązań nie zawsze jest ich zaletą.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne