Strona głównaUncategorizedNajpopularniejsze formy prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce

Najpopularniejsze formy prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce

W wyniku transformacji ustrojowej w latach 90. gwałtownie wzrosła liczba prywatnych firm. Nastąpiła także znaczna dywersyfikacja form działalności gospodarczej. Najszybciej było rozpocząć jednoosobową działalność. Niemniej jednak na popularności stopniowo zyskiwały spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Fenomen spółki z o.o. 

Mimo że od przedsiębiorcy oczekuje się odwagi oraz determinacji w dążeniu do celu, to jednak większość inwestujących nie chciała ponosić zbyt wysokiego ryzyka. A takie niosło ze sobą samodzielne prowadzenie działalności gospodarczej. W rezultacie spółki z o.o. stały się idealnym rozwiązaniem. Sprawiły, że przedsiębiorca odpowiadał tylko do wysokości własnego wkładu i nie musiał się obawiać o własny majątek. Inne aspekty, który wpłynęły na sukces spółki z o.o. to:

– niski wkład własny, rozłożony pomiędzy współpracowników;

– brak konieczności płacenia indywidualnej składki do ZUS-u;

– kolektywne podejmowanie decyzji, rozproszenie odpowiedzialności finansowej, prawnej oraz politycznej;

– wspólne przygotowanie corocznych sprawozdań podatkowych oraz prowadzenie księgi rachunkowej.

Inne popularne formy działalności gospodarczej 

Pamiętajmy jednak, że na gruncie prawa polskiego funkcjonują także spółki akcyjne oraz komandytowe. Osoby rozważające założenie własnego biznesu mogą również zdecydować się na spółkę cywilną. Przed podjęciem decyzji warto sprawdzić jakie wymogi formalne należy spełnić i zestawić wszystkie zalety oraz ewentualne wady.

Więcej na temat spółek i prowadzenia działalności gospodarczej można przeczytać na: https://progipodatkowe.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne