Strona głównaBiznesPożyczki pod zastaw nieruchomości

Pożyczki pod zastaw nieruchomości

Funkcjonowanie przedsiębiorstw w warunkach gospodarki rynkowej obfituje w pułapki, które niejedną firmę wpędziły w finansowe tarapaty. Wraz z utratą płynności finansowej, firma traci także zdolność kredytową w banku, który nie udzieli jej wsparcia na poczet spłaty wierzycieli. Równie trudna sytuacja spotyka młodych przedsiębiorców, poszukujących źródeł finansowania inwestycji rozwojowych. Opiszemy zatem alternatywną metodę na zdobycie funduszy, skupiając się na ofercie rynku pozabankowego dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Cechy charakterystyczne pożyczki pod zastaw nieruchomości

Omawianą tu metodę stanowią pożyczki pod zastaw nieruchomości, zgarniające coraz większą część rynkowego tortu. Ich popularność opiera się na solidnych fundamentach. Uzyskanie tego typu pożyczki nie wymaga posiadania nieskazitelnej historii kredytowej w BIK. Prywatne firmy pożyczkowe mogą zaoferować znacznie mniej restrykcyjne procedury, a cały proces decyzyjny następuje nieporównywalnie szybciej niż w bankach. Pożyczki pod zastaw nieruchomości polegają na udzielaniu firmie finansowego wsparcia, traktując wartość posiadanej na własność nieruchomości jako wyznacznik zdolności kredytowej. Maksymalna wysokość pożyczonej kwoty pozostaje w ścisłej zależności od ceny rynkowej nieruchomości, na którą ustanawiamy wpis do hipoteki. Nie jest to relacja 1:1 – zazwyczaj finansowanie uzyskasz do kwoty stanowiącej ok. 60-70% ceny domu lub mieszkania. Pożyczki pod zastaw nieruchomości skierowane są do podmiotów gospodarczych, które planują poprawienie kondycji finansowej, chcą spłacić zadłużenie komornicze, zniwelować zatory w płatnościach od kontrahentów, lub potrzebują środków na inwestycje pod dalszy rozwój i zwiększanie konkurencyjności.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości na rynku pozabankowym wyróżniają się dużą elastycznością warunków umowy i możliwością dostosowania rytmu spłat do sytuacji przedsiębiorstwa. Nie dziwi zatem ich atrakcyjność z punktu widzenia wielu przedsiębiorców.

Najważniejsze zalety pożyczki pod zastaw nieruchomości

Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i dobre warunki do spłaty, warto korzystać z usług sprawdzonych biur pożyczkowych, takich jak Smartvest. Na stronie www.smartvest.pl znajdziesz szczegółowy opis oferty najpopularniejszych pożyczek pod zastaw nieruchomości, skierowanych do małych i średnich firm. Wśród zalet tego typu produktów finansowych można wymienić bezpieczeństwo, atrakcyjne stawki oprocentowania, elastyczność w sposobach wykorzystania pożyczonych środków, jak również możliwość odroczenia płatności. Pożyczki pod zastaw nieruchomości uratowały wiele firm przed upadkiem, dostarczając im koła ratunkowego w celu ratowania płynności. Dla innych stały się zarzewiem do rozwoju, dając możliwość zakupu niezbędnego sprzętu i poprawy jakości oferowanych usług. Firma Smartvest od wielu lat proponuje transparentne pożyczki pod zastaw nieruchomości, będące podstawą do rozwoju dla przedsiębiorstw z dowolnej branży.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Smartvest.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne