Strona głównaUncategorizedRejs do Sztokholmu – poznaj historię wikingów

Rejs do Sztokholmu – poznaj historię wikingów

Sztokholm, który równie często nazywany jest Wenecją Północy, to stolica i jednocześnie największe miasto Szwecji. W Sztokholmie znajdują się główny ośrodek polityczny, ekonomiczny i kulturalny tego skandynawskiego kraju oraz siedziba rządu, parlamentu i szwedzkiej rodziny królewskiej.

Sztokholm, którego nazwa pochodzi od dwóch słów – stock (pień) i holm (wyspa), został założony w 1253 roku prawdopodobnie przez jarla Birger Magnussona. Stolica Szwecji rozpościera się na 14 wysp, które są dodatkowo otoczone archipelagiem 20 tysięcy mniejszych wysepek. Turyści, którzy pragną zwiedzić to skandynawskie państwo, najczęściej decydują się na rejs do Sztokholmu, dzięki któremu mogą wybrać się w turystycznie atrakcyjną podróż, podczas której zaznajomią się z bogatą historią wikingów.

Decydując się na rejs do Sztokholmu, można skorzystać z wielu atrakcji turystycznych, które oferuje stolica Szwecji. Zwiedzanie miasta najprościej zacząć od Starego Miasta (Gamla stan), czyli dzielnicy Sztokholmu, która jest położona na czterech wyspach – Stadsholmen, Riddarholmen, Strömsborg i Helgeandsholmen. Warto też zobaczyć Zamek Królewski (Kungliga Slottet). Ta barokowa rezydencja królów Szwecji skrywa ponad 600 komnat, rozmieszczonych na 7 piętrach. Dla zwiedzających w Zamku Królewskim otwarto pomieszczenia apartamentów, Bibliotekę, Arsenał, Zbrojownię oraz muzeum Trzech Koron. W Sztokholmie najczęściej zwiedza się też Budynek Parlamentu (Riksdagshuset), Stary Rynek (Stortorget), Kościół św. Mikołaja, zwany też Wielkim Kościołem (Storkyrka) oraz budynek Akademii Szwedzkiej (Svenska Akademien). Równie atrakcyjny jest Dom Rycerstwa oraz Ratusz, gdzie odbywają się przyjęcia towarzyszące przyznawaniu Nagrody Nobla. Na wyspie Djurgården, zwanej też wyspą muzeów, koniecznie trzeba zobaczyć Muzeum Vasa, w którym znajduje się zatopiony w 1628 roku okręt. Został on wydobyty i odrestaurowany dopiero w roku 1961.

Rejs do Sztokholmu

Wbrew ozorom rejs do Sztokholmu to jedna z najbardziej atrakcyjnych metod podróży do Szwecji.

Dzięki biurom podróży, takim jak Bezkresy, można zdecydować się na nocny rejs do Sztokholmu, który rozpocznie się w Rydze. Wycieczki są dokładnie zaplanowane tak, by rejsy odbywały się w trakcie nocy. Jest to rozwiązanie niezwykle ekonomiczne, ponieważ nie trzeba dodatkowo płacić za noclegi w poszczególnych miastach. Energię można poświęcić wyłącznie na zwiedzanie nowych miejsc i poznanie bogatej historii Szwecji.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne