Strona głównaBiznesRomans w pracy?

Romans w pracy?

Romanse to naturalna sprawa. Każdy lubi być adorowany, przeżywać miłostki, czuć „motylki w brzuchu”… Coraz częściej da się zauważyć romanse w pracy – nawet jeśli osoba jest już w związku (zauważalne jest to zarówno u mężczyzn jak i kobiet – choć u kobiet częściej – w ten sposób najczęściej próbują zyskać lepsze stanowisko pracy, awans… ).

Jednak czy romans w pracy, nawet wśród pracowników, to dobra rzecz?

Większość uważa, że nie bardzo. Zwłaszcza, że atmosfera w pracy powinna być przyjazna, a romans zazwyczaj jest krótki i burzliwy – po czym kończy się i osoby te już nie potrafią się przyjaźnić czy choć „kolegować”…

Dlaczego właśnie w pracy najłatwiej o romans? Bo to przecież tutaj spędzamy najwięcej czasu, to tutaj zawieramy nowe znajomości, przyjaźnie – a co za tym idzie – łatwiej o romans.

Zastanówmy się! – romans w pracy?

Jeżeli romans  pracy dotyczy osób samotnych, zwłaszcza takich, które pracują na tych samych stanowiskach to wbrew pozorom takie działanie może być korzystne dla działania firmy. Naprawdę! Owszem, zdajemy sobie sprawę, że romanse w firmie są postrzegane negatywnie. Doświadczenie pracodawców jednak, pokazuje coś całkiem innego – a mianowicie: osoby zauroczone (samotne!) są bardziej kreatywne, są skłonne do dużo większej wydajności, wychodzą z inicjatywą – po prostu – stają się lepszymi pracownikami! Dlaczego? Bo samotna osoba chce pokazać się z jak najlepszej strony, chce niejako zaimponować osobie, z którą romansuje.

Wyobraźcie sobie, że macie romans z osobą z pracy? Pomyślcie, z jakim nastawieniem wstajecie w poniedziałek do pracy? … No właśnie! Poniedziałki stają się dużo łatwiejsze i przyjemniejsze, a romanse takie mogą przeobrazić się w długoletnie, udane związki.

Inaczej jest jednak w przypadku, gdy w romans wdaje się osoba “zajęta”. Romans nie jest już tylko romansem a zdradą. Wtedy atmosfera staje się bardzo trudna, relacje osób romansujących są niejako… zakazane, trzymane w tajemnicy. Ciężko jest wtedy o odpowiedni zapał do pracy i zaangażowanie, bo myśli się ciągle o czymś co robi się złego, zakazanego – wracając po pracy do domu, do rodziny.

Tak więc w zależności od danego przypadku – romans w pracy może być niebezpieczny – albo przeciwnie – całkiem… wskazany!

Źródło: pornoman.pl/en

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne