Strona głównaUncategorizedWakacje w Polsce. Kierunek północ czy południe?

Wakacje w Polsce. Kierunek północ czy południe?

Tęsknota za upragnionym latem, po części nakłania ludzi do wcześniejszego planowania letnich wakacji. Uciążliwa praca i jej natłok tym bardziej się do tego przyczynia i dlatego coraz częściej można usłyszeć w kręgu znajomych i wśród swoich kolegów z pracy, słynne pytanie „Gdzie planujesz wyjechać na wakacje?” Dla tych, którzy borykają się z odpowiedzią, mamy propozycję miejsc, do których można łatwo i szybko się dostać, spędzając upojny czas wypoczynku.

Dla wielu Polaków decyzja o tym gdzie spędzić wczasy w Polsce, często koncentruje się na obraniu jednego z dwóch kierunków – północy i południa naszego kraju. Tak chyba najprościej jest zawęzić krąg wyboru miejsc, ale podane rozróżnienie wynika w dużej mierze z podziału na zwolenników gór i miłośników błogiego wylegiwania się nad wodą. W tym celu, by ułatwić zarówno im, jak i Wam wybór, składamy propozycję kilku miejsc gdzie można odbyć udany letni wypoczynek.

Gdzie wyjechać na wakacje w Polsce?

Rozstrzygnięcie tego sporu, to przede wszystkim zestawienie wszystkich za i przeciw które będą bliższe Twoim gustom. Dla zwolenników odpoczynku w północnej części Polski polecamy wybranie się nie tyle nad morze, co do urokliwej miejscowości nad Wisłą, a więc do Włocławka https://meteor-turystyka.pl/noclegi,wloclawek,0.html. Miasto to posiada bogatą historię, która sięga nawet czasów Bolesława I Chrobrego. Widoczna jest ona także za sprawą licznych zabytków, takich jak bazylika katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny czy liczne kościoły oraz pałace. Otoczenie rzeki dopełnia Most Rydza-Śmigłego, które razem w nocy tworzą niesamowite wrażenie. Wczasowicze nie będą narzekać na nudę, gdyż oprócz miejsc na relaks znajdą się także liczne atrakcje, które pobudzą ich do większej aktywności fizycznej.

Ci, którzy odpoczynek utożsamiają głównie z krajobrazem górskim, polecamy wybranie się do Zakopanego i w Tatry. Przez lata Podhale wykształciło wokół siebie opinię jednego z najlepszych miejsc na wakacje w Polsce. Lokalne jedzenie, architektura, a przede wszystkim liczne szlaki w górach, które otoczone są pięknymi krajobrazami, pełnymi roślin wysokogórskich, stawów i potoków. Zważywszy na fakt, że w sezonie turystów jest całe mnóstwo, polecamy poszukanie zakwaterowania jeszcze przed wjazdem do Zakopanego. Wedle serwisu Meteor, doskonałą bazę wypadową stanowi miejscowość Szaflary https://meteor-turystyka.pl/noclegi,szaflary,0.html, w której znajdziesz miejsca noclegowe i wypoczynkowe, w tym hotele i pensjonaty wykonane w iście góralskim stylu. Warto też zaznaczyć, że w samych Szaflarach też niezabranie atrakcji i miejsc do zwiedzania. Prościej też będzie wyruszyć w podróż powrotną, w tym także do miejsc takich jak Pieniny, Kraków czy chociażby Wadowice.

Niezależnie czy wybierzesz się na wakacje na północ, czy na południe, jedno jest pewne, że Polska składa się z wielu pięknych miejsc, z których każde może szczycić się nietuzinkowym krajobrazem oraz atmosferą, charakterystyczną dla danego regionu, zamieszkiwanej społeczności oraz panującej tam kultury.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne