Tysiące firm w całej Europie, zajmujących się produkcją, magazynowaniem, handlem, a także świadczeniem usług różnego typu wykorzystuje wózki transportowe i magazynowe. W dzisiejszym artykule zaprezentujemy Państwu najpopularniejsze modele.
Wózki transportowe ECI to przykład tego, jak ważną rolę pełni rozwój efektywności w dzisiejszych przedsiębiorstwach. Transport wewnątrzzakładowy to bardzo ważna sprawa, zwłaszcza w fabrykach i firmach produkcyjnych. Wózki do transportu towarów cieszą się także ogromną popularnością wśród przewoźników, firm zajmujących się logistyką. We współpracy z firmą Europejskie Centrum Innowacyjne przygotowaliśmy dla Państwa zestawienie najpopularniejszych modeli wózka transportowego.
Wózki platformowe
To rozwiązania, którymi udało się wyjść naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom magazynowym firm. Zaprojektowano innowacyjne ręczne wózki platformowe, w różnych wymiarach i konstrukcjach dopasowanych w do specyfikacji przedsiębiorstwa. To alternatywa dla typowych wózków czterokołowych, które kojarzymy jedynie z masywnych żeliwnych kół czy drewnianej topornej budowy. Wózek platformowy, ma za zadanie przetransportować towary, które nie znajdują się na palecie , a np. w skrzynce czy kartonie lub tzw. drobnicę. W zależności od potrzeb, blat dostosowany jest wielkością i udźwigiem. Może być wyposażony w burty z płyty drewnopodobnej MDF, czy siatki z trwałego drutu. Cynkowane i malowane proszkowo zapewniając dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne i przede wszystkim oferujące żywotność.
Wózek dwukołowy – taczka
Jeden z najczęściej spotykanych modeli wózka transportowego. Wykorzystywany od dziesiątek lat. Wciąż popularny, lecz w wyjątkowo odmienionej formie. Na przykład, model EXPRESSO – innowacja w każdym calu. Wózek, którego budowa jest modułowa – co oznacza, że może zostać w nim wymieniona każda część. Mało tego – producent zapewnia że każda z części dostępna jest od ręki z magazynu. Ponadto, wózek praktycznie bezawaryjny. Wykonany w solidny sposób, z wysokiej klasy aluminium, z dużymi pompowanymi kołami i ergonomicznymi uchwytami. Standardowy wózek dwukołowy kosztuje około 150 – 200 zl, i wykonany jest ze stali. Jak coś się z nim stanie (a wiemy z doświadczenia że przy lekkim przeciążeniu tak będzie), to nadaje się do wyrzucenia, bo taniej będzie kupić kolejny. Nowoczesny wózek dwukołowy to także taczka na sprzęt rtv i agd, meble, krzesła, bagaże czy do towarów sztaplowanych. Ktoś kto kupił jeden model takiego wózka wraca po kolejne. Nie dlatego że uległ awarii, wręcz przeciwnie – zarabia na firmę, jest lekki i użytkownicy chwalą go sobie. Właśnie dlatego konstrukcja którą zobaczysz pod tym opisem, znajduje się się wysoko w naszym rankingu. Jest to niewątpliwie lider sprzedaży.
Wózki ESD – Antystatyczne
Nie tylko branża logistyczna czy magazynowa z roku na rok przynosi zwiększoną ilość sprzedanych wózków transportowych. W ostatnich 2 latach znaczący wzrost odnotowano w przemyśle elektronicznym. Duże firmy wychodząc naprzeciw własnym oczekiwaniom, zaczęły inwestować w wózki ESD których główną cechą jest anty-statyczność, czyli unikanie gromadzenia się ładunków statycznych i ograniczanie powstawania wyładowań elektrostatycznych. Czym wózki ESD różnią się od pozostałych?. Pokryte są szarą farbą proszkową RAL 7024 z powłoką przewodzącą ładunki elektryczne. Dodatkowo, posiadają koła z pełnej gumy przewodzące elektryczność.
Jakie wózki transportowe są popularne również w 2019 roku?
Modeli wózków do transportu towarów rożnego typu jest cała gama. W zależności od potrzeb użytkownika pojedynczego czy przedsiębiorstwa, dobiera się model, który pozwoli na zwiększenie efektywności pracy a także będzie dopasowany to transportowanych przedmiotów i trwały przez lata. Popularnymi wózkami do transportowania są w 2019 roku również niewątpliwie: wózki półkowe, zabudowane, do płyt i szyb, paletowe, aluminiowe, skrzyniowe, systemowe, warsztatowe, półkowe skośne, na akta sądowe, sklepowe C+C, regały do opon, wózki do sprzątania, regały i logistyka szpitalna wózki dla lekarzy i pielęgniarek.
Obecnie wózki transportowe umożliwiają szybsze wykonywanie pracy, jak widać w każdej branży. Właśnie dlatego warto inwestować w dedykowane rozwiązania.