Strona głównaUncategorizedZastosowanie foli termokurczliwej

Zastosowanie foli termokurczliwej

Istnieje folia, która ma za zadanie łączenie opakowań zbiorczych w tak zwane zgrzewki. Jest wytrzymała i chroni przed kurzem, wilgocią i innymi zabrudzeniami. To folia termokurczliwa, która wykazuje się dobrą kurczliwością w bardzo niskich temperaturach zgrzewania, a do tego jest tania i łatwa w zastosowaniu.

Dodatkowo jest wodoodporna i trwała. Występuje najczęściej w wersji przeźroczystej. Zastosowanie foli termokurczliwej przydaje się w wielu dziedzinach, lecz z reguły używana jest do pakowania różnych produktów, czy to spożywczych lub elektronicznych, a także budowlanych. Produkty pakowane w folię termokurczliwą, są ściśnięte, dzięki temu z łatwością można je przewozić, nie narażając ich na uszkodzenia. Z foli termokurczliwej korzystają firmy i instytucje zajmujące się handlem, logistyką i transportem towarów. Bardzo często w sklepach można dostrzec np. palety z napojami owinięte folią termokurczliwą.

Korzyści folii termokurczliwej

Folia termokurczliwa stanowi w pewnym rodzaju reklamę produktu i producenta, ponieważ można na niej drukować różnego rodzaju napisy oraz logotypy firm. Folia termokurczliwa produkowana jest z godnie z normami i standardami jakości, co daje świetny produkt w niskiej cenie. Pakowanie produktów w taką folią odbywa się przy zastosowaniu specjalnych maszyn, które obkurczają ją termicznie. Kolejną zaletą takich foli, jest to, że w pełni nadają się do recyklingu. Folie termokurczliwe mogą różnić się od siebie grubością i szerokością, a także poziomem termokurczliwości. Istnieje kilka rodzajów takiej foli: folia w rolce, w formie arkuszy, a także worki i rękawy termokurczliwe. Do pakowania produktów spożywczych z reguły używa się worki i rękawy termokurczliwe, które ułatwiają i przyspieszają proces pakowania i obniżenie kosztów.

Folia termokurczliwa ma sporo zalet. Jedną ważną, a może najważniejszą z nich jest niska cena, dlatego jest najczęściej używana. Innym atutem jest zdolność do zmniejszania swojej objętości pod wpływem niskiej temperatury. Kolejną zaletą jest trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne, podczas transportu towarów. Ważną zaletą takiej foli jest również fakt, że zapobiega wydobywaniu się intensywnych zapachów, więc jest idealna np. do pakowania serów. Plusem jest też to, że nie jest toksyczna i z powodzeniem nadaje się do recyklingu. Ciekawostką jest też fakt, że niektóre typy takich folii termokurczliwych są wykorzystywane przez banki lub instytucje rządowe. Taka folia kurcząc się zmienia swój wygląd, gdy nawet lekko zostanie naciągnięta, co może wskazywać, że zabezpieczone produkty mogły zostać naruszone. Tak więc, folia termokurczliwa znajduje szereg zastosowań i jest jak najbardziej potrzebnym produktem.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne