Strona głównaUncategorizedChemia sprzątająca - czym się kierować w wyborze produktów?

Chemia sprzątająca – czym się kierować w wyborze produktów?

Jeśli jesteś właścicielem firmy z branży gastronomicznej, chemicznej, salonu kosmetycznego lub fryzjerskiego możesz spodziewać się kontroli Inspekcji Sanitarnej. W jej trakcie Inspektor sprawdzi m.in. stan urządzeń sanitarnych oraz czystość wszystkich pomieszczeń, w których przygotowywana, przechowywana i sprzedawana jest żywność, kosmetyki lub w których świadczone są usługi. Czym kierować się przy wyborze środków do czyszczenia, aby kontrole Sanepidu w twojej placówce zakończyły się pomyślnie?

Profesjonalne środki czystości

Na rynku jest wielu producentów chemii sprzątającej. Przy wyborze konkretnych produktów musisz kierować się przede wszystkim ich przeznaczeniem, a także rodzajem i wielkością powierzchni do sprzątania. Odpowiednie będą produkty dedykowane do miejsc publicznych, czyli chemia profesjonalna. Są to środki silniejsze i szybciej działające niż chemia gospodarcza, której używamy w domach. Przeznaczone są do sprzątania przedsiębiorstw przemysłowych, szpitali, lokali gastronomicznych, hoteli, salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Ich stosowanie gwarantuje większy komfort i lepszą płynność pracy.

Chemia profesjonalna – charakterystyka 

Środki chemii profesjonalnej charakteryzują się wysokim stężeniem substancji czynnej. Zwykle są to silne koncentraty wymagające odpowiedniego rozcieńczenia. Gwarantuje to ekonomiczne użytkowanie danego preparatu, ponieważ sporządzając roztwór roboczy zużywamy mniej produktu niż w przypadku chemii gospodarczej. Ponadto środki te radzą sobie lepiej ze starymi i bardzo uciążliwymi zabrudzeniami. Dobierając odpowiednie stężenie chemii profesjonalnej trzeba kierować się zaleceniami producenta. Użycie zbyt dużego stężenia może spowodować uszkodzenie czyszczonej powierzchni. Z kolei użycie zbyt małego będzie skutkowało tym, że nie osiągniemy zadowalającego efektu. 

Chemia profesjonalna to preparaty o skrajnych wartościach pH i bardziej specjalistycznym składzie niż chemia gospodarcza. Dobiera się go tak, aby ich działanie było szybsze w usuwaniu zabrudzeń. Gwarantuje to skrócenie czasu, jaki trzeba poświęcić na sprzątanie, co jest istotne szczególnie przy sprzątaniu dużych obiektów. Ponadto produkty te zawierają w składzie również inne substancje. Ich obecność wpływa na dodatkowe właściwości ochronne, antystatyczne i dezynfekujące preparatów. Wiele z nich zawiera cząsteczki krzemu, które modyfikując czyszczoną powierzchnię, chronią ją przed ponownym osadzaniem się brudu i nadają powierzchni połysk.

W kategorii produktów chemii profesjonalnej znajdziemy środki do łazienek i toalet, skuteczne środki do czyszczenia powierzchni użytkowych, do mycia szyb, płyny do higienicznej dezynfekcji rąk i przyjazne dla skóry mydła w płynie. Zastosowanie tych preparatów będzie bardziej ekonomiczne, a także skróci czas potrzebny do sprzątania. Zagwarantuje także, że proces czyszczenia będzie skuteczny co przełoży się na pozytywny wynik kontroli Sanepidu i uchroni przed twoją firmę niepotrzebnymi komplikacjami.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

Popularne