Torby golfowe

Torba golfowa torbie golfowej nierówna. Jak wybrać odpowiednią torbę golfową wśród setek modeli ? Postaram Ci się przybliżyć jakimi kryteriami powinieneś się kierować podczas wybory torby golfowej. Po pierwsze musisz zdecydować czy chcesz kupić stand bag czy cart bag . Pierwszy rodzaj to torba do noszenia na plecach z nóżkami a druga to torba golfowa do montowania na wózku golfowym lub na melexie zwanym również buggy.

O ile pierwszy rodzaj  torby golfowej można zamontować na wózkach oraz nosić na plecach to torby typu cart bag nie polecam do noszenia n plecach. Kupując torbę golfową typu stand należy zwrócić uwagę na kilka elementów. Po pierwsze i najważniejsze należy zwrócić uwagę na wagę torby golfowej. Zważywszy że będziemy ją nosić na plecach lub zamontujemy na wózku golfowym jej waga ma znaczenie. Do wagi torby golfowej trzeba doliczyć  wagę kijów golfowych ( zazwyczaj dwanaście – czternaście sztuk), wagę tego co jest w torbie,  napoje, kanapki, piłki golfowe, tee , zapasowe rękawiczki golfowe, czasami zapasowe buty do golfa, dalmierz golfowy, spray na komary , ball markery i wiele,  wiele  innych które po krótkim używaniu wypełniają nasza torbę golfową po brzegi. Kolejnym bardzo istotnym elementem są kieszenie. Co najmniej jedna kieszeń powinna być wodoodporna wraz z wodoodpornym zamkiem błyskawicznym. W tej kieszeni chowamy wszystkie rzeczy wrażliwe na wodę. Ja chowam tam telefon komórkowy, GPS golfowy, dalmierz, pieniądze i dokumenty oraz kluczyki do samochodu. Bardzo często na polu golfowym deszcz jest krótkotrwały ale bardzo intensywny i bardzo często powoduje ze wszystko w torbie jest mokre od wody deszczowej. Kolejne ważne elementy w torbie golfowej to rzepy, karabińczyki, sznurki itp. Do tych elementów przypinamy np. rękawiczkę golfową  aby wyschła na wietrze, szczoteczkę do czyszczenia kijów golfowych albo czapkę. Warto też zwrócić uwagę na szelki do noszenia. Czy mają odpowiednio mocne zaczepy, czy łatwo się zakłada torbę, czy jest regulacja szelek i czy szelki są na tyle miękkie że nie wżynają się w ramiona.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne