Strona głównaUncategorizedNowoczesne metody zwalczanie karaczanów: prusaki, karaluchy - metoda żelowa

Nowoczesne metody zwalczanie karaczanów: prusaki, karaluchy – metoda żelowa

Resztki jedzenia, płynów, zepsutej żywności i innych śmieci przyciągają karaczany, czyli prusaki i karaluchy. Są to jedne z najbardziej nieprzyjemnych owadów, z którymi ludzie nie chcą przebywać pod jednym dachem. Karczany rozmnażają się bardzo szybko, dlatego nie podjęcie szybkich kroków w celu ich wytępienia spowoduje prawdziwą plagę. Karaluchy i prusaki przenoszą się z jednego mieszkania do drugiego przez kratki wentylacyjne, szpary, pęknięcia w sufitach między piętrami. Tego masowego rozprzestrzeniania się nie można zatrzymać jedynie przez dokładne posprzątanie całego domu. Trzeba zadzwonić do specjalistycznej firmy dezynsekcyjnej, która wykona profesjonalną dezynsekcję z zastosowaniem metody żelowej bezpiecznej dla ludzi i zwierzą domowych.

Metoda żelowa stosowana przez firmę specjalizującą się w dezynsekcji

Dawniej wykorzystywane środki chemiczne do usuwania karaczanów przynosiły dobre efekty, ale były bardzo uciążliwe dla mieszkańców, pracowników biur, zakładów przemysłowych, usługowych itp. Ponadto wykonanie odrobaczania wiązało się z odpowiednim przygotowaniem pomieszczeń, szczelnym zamknięciem okien, co z kolei skutkowało pojawieniem się wilgoci. Nie była to również w pełni bezpieczna metoda dla ludzi. Współczesność zapewniła wszystkim ludziom narażonym na kontakt z karaluchami i prusakami nowoczesną metodę żelową, która okazała skuteczną bronią.

Na czym polega dezynsekcja metodą żelową?

Przeprowadzenie dezynsekcji metodą żelową nie wymaga przygotowania pomieszczeń, również ludzie i zwierzęta domowe nie muszą opuszczać domu na czas wykonywania procedury. Omawiana metoda poza karaczanami zwalcza także mrówki. Jej wykonanie wiąże się z przygotowaniem przez pracowników DDD odpowiedniej trutki żelowej i wyłożenie jej w miejscach gromadzenia się owadów.

Z czego składa się żel wykorzystywany do dezynsekcji?

  • Trujący dla karaczanów żel składa się z substancji białkowej, która jest uwielbiana przez owady, jeżeli będą miały wybór: resztki czy żel wybiorą ten drugi.
  • Feromony stanowią doskonały wabik na karaluchy i prusaki, (jeżeli będą w odległości do 20 cm).
  • Metoda żelowa wykonywana jest z użyciem aplikatora, w którym umieszczany jest trujący żel. Po zastosowaniu odpowiedniej dawki preparatu, jest on aplikowany we wszystkich kryjówkach karaczanów czy mrówek.

Jakie są zalety metody żelowej w walce z karaluchami i prusakami?

  • Wysoka skuteczność
  • Bezpieczeństwo dla mieszkańców i pracowników, również alergików i osób cierpiących na astmę
  • Skuteczne działanie na karaczany, które zdobyły odporność na inne środki owadobójcze
  • Żel nie posiada zapachu, jest bezbarwny niewidoczny dla innych ludzi
  • Wykazuje działanie przez 12 miesięcy, podczas których nie ma narażenia na powtórne zarobaczenie, a nawet jeśli się coś pojawi zje trutkę i zginie.
  • Jest to produkt w pełni biodegradowalny to znaczy, że nie powoduje szkód w środowisku.
  • Podczas wykonywania dezynsekcji nie ma potrzeby zamykania okien i wietrzenia pomieszczeń, nie zaburza pracy w przedsiębiorstwach, restauracjach, sklepach itd.

Metoda żelowa wykazuje dużą skuteczność również, dlatego, że karaczany są kanibalami i pożerają słabsze zatrute już owady, dzięki temu dochodzi do zatrucia kolejnych osobników, nawet tych, które nie wychodzą z gniazda. Po tygodniu od zastosowania metody żelowej widoczne są już efekty wytępienia zmniejszenia ilości karaczanów i mrówek aż do ich całkowitego wyeliminowania.

Więcej informacji na temat zwalczania karczanów na stronie: https://prusator.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne