Strona głównaUncategorizedGdy zabawa przeplata się z nauką, czyli o przedszkolu słów kilka...

Gdy zabawa przeplata się z nauką, czyli o przedszkolu słów kilka…

Nie da się ukryć – rozpoczęcie przygody z przedszkolem często przerasta raczej rodziców, niż dzieci. Zupełnie niepotrzebnie – przedszkole to frajda, nowe znajomości i szansa na naukę w bardzo przystępny sposób. 

Przedszkole – co warto wiedzieć?

  1. Adaptacja
    Rzucenie “na głęboką wodę”? Niepotrzebny stres! Dziecko musi czuć się bezpiecznie i swobodnie w otoczeniu, które będzie jego codziennością. Nowoczesny model edukacji stawia na komfort i przyzwala na swoisty kredyt zaufania w postaci oswajania z przedszkolem przez kilka godzin dziennie. Ich liczba rośnie do momentu, kiedy w porozumieniu z kadrą rodzic uzna, że rozpoczynamy wiodącą naukę w murach placówki.
  2. Dodatkowe aktywności
    Przebodźcowanie jest nową chorobą cywilizacyjną, która dotyka i małych, i tych starszych stażem – zewsząd dochodzą nas dźwięki, obrazy i czynniki, które skutecznie rozpraszają naszą uwagę i zaburzają koncentrację. Zastanówmy się, czy nasz Mały Przedszkolak potrzebuje aktywności po całym dniu pełnym wrażeń…
  3. Nadopiekuńczość
    Cóż, nasza wrażliwość i zmartwienia powinny poczekać tuż przed drzwiami przedszkola(np. przedszkole Szczecin) – przecież zostawiamy naszego szkraba wśród fachowców i w otoczeniu rówieśników! Powinno to być dla nas wystarczającym powodem do wzięcia głębokiego oddechu i oswojenia się, że nasz maluch dorasta i z każdym dniem odkrywa świat coraz bardziej samodzielnie…

Jak wygląda typowy dzień przedszkolaka?

Na to pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie, wszak każde dziecko jest inne i właśnie ta indywidualność jest elementem wymagającym pielęgnacji. Od posiłków, przez drzemki, aż po aktywności, które rozbudzają kreatywność i usprawniają motorykę małą. Rytmika? Zdrowa, sportowa rywalizacja? Nie ma sprawy! Współczesna pedagogika nie jest ani straszakiem, ani sztywnym wzorcem – wychodzi naprzeciw potrzebom nawet najbardziej wymagającego malucha. Pytania o faunę, florę, kolory czy powstawanie chmur to wielkie wyzwanie, któremu warto jednak stawić czoła!

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne