Strona głównaUncategorizedDom seniora – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Dom seniora – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Osoby w podeszłym wieku często wymagają opieki, której nie jesteśmy w stanie zaoferować. W takim wypadku możliwym rozwiązaniem jest zwrócenie się o pomoc do domu seniora. Postawienie na taki krok, jest zazwyczaj trudną decyzją. Zazwyczaj nie należy się z nią zbytnio śpieszyć. Lepiej na spokojnie przeanalizować dostępne możliwości i w drodze ostateczności na spokojnie (jeśli to możliwe to najlepiej wspólnie z seniorem) wybrać taki ośrodek, który zapewni naszemu bliskiemu najlepszą opiekę.

Personel i komfort

Należy sprawdzić, czy osoby pracujące w danej placówce podchodzą do swoich obowiązków z pracowitością, optymizmem oraz zaangażowaniem. Ośrodek, na który się zdecydujemy powinien zapewniać stałą opiekę pielęgniarską oraz oferować ciągły dostęp do lekarza pierwszego kontaktu. Personel medyczny musi odnosić się do podopiecznych z szacunkiem i z profesjonalizmem wykonywać swoje obowiązki.

Wybierając ośrodek (np. miejsce dla osób starszych pod Warszawą) na pewno trzeba kierować się komfortem. Dobre, zbilansowane posiłki. Gustowny, czysty pokój oraz całodobowa opieka to podstawa dobrze funkcjonującego ośrodka (np. dom seniora pod Warszawą).

Możliwości w zakresie spędzania czasu wolnego oraz szeroko pojęta atmosfera

Istotna jest także atmosfera panująca w ośrodku. Dobrze, gdy podopieczni mają zapewnione warunki, które sprzyjają miłemu spędzaniu czasu – przede wszystkim czas powinien upływać w pogodnej i pozbawionej stresu atmosferze. Ośrodek, tego typu powinien zapewniać formy spędzania czasu, dzięki którym podopieczni są w stanie zapomnieć o troskach dnia codziennego. Z reguły placówki tego typu są wyposażone w strefę rekreacyjną (np. park) oraz organizują zajęcia terapeutyczne dzięki którym senior może w atrakcyjny sposób spędzić czas wolny.

Pamiętajmy, nasz wybór będzie miał bezpośredni wpływ na to jak nasz bliski spędzi jesień życia. Wybór domu seniora to trudna decyzja i warto podjąć ją w taki sposób, żeby zatroszczyć się o dobro seniora.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne