Strona głównaUncategorizedSposoby na oszczędzanie wody

Sposoby na oszczędzanie wody

Wszyscy szukamy oszczędności. Ceny wody i ścieków z dnia na dzień idą w górę, więc warto przeczytać o kilku sposobach na zmniejszenie jej zużycia.
Sposoby nie są skomplikowane. Jak zaoszczędzić wodę w domu? To kluczowe pytanie, a jednocześnie wyzwanie nadchodzących czasów dla świata.

Pamiętajmy, że szacuje się dziś iż tylko 1 % wody nadaje się do picia, a zasoby te cały czas maleją. Już teraz aż jedna na cztery osoby, a szacunki miejscami mówią o jednej na trzy osoby cierpi na brak wody pitnej. Badacze twierdzą,
że do 2060 roku w obecnym tempie niedobory wody pitnej poważnie dadzą się w znaki na całym świecie. Dlatego zrób wszystko już dziś, zacznij teraz! Aby oszczędzać wodę.

– Niewątpliwie pierwszym najważniejszym krokiem jest zlikwidowanie w domu wszystkich możliwych przecieków.
– Przy myciu zębów korzystaj z kubka, a jeśli nie masz zmywarki, naczynia myj w komorze zlewu. Bieżący strumień znacznie podwyższa zużycie wody.
– Zastanów się czy podczas kąpieli w wannie koniecznie musisz napełniać ją do pełna, czy równie dobrze nie umyjesz się przy napełnionej wannie do połowy.
– Pralkę ustaw na program oszczędnościowy.
– Unikaj zbędnego spłukiwania wody w toalecie.
Gromadź wodę deszczową, w tym celu zajrzyj na ofertę zbiorników wysokiej jakości.
– Umieść na kranie perlatory, które napowietrzając strumień wody zwiększą jego ciśnienie nie zwiększając zużycia.
– Nie wylewaj nie zużytej wody, możesz wykorzystać ją przy sprzątaniu bądź do podlewania kwiatków.

Kilka tych prostych czynności szybko wejdzie ci w krew i dzięki nim w twoim portfelu odłożysz więcej oszczędności, które będziesz mógł wykorzystać na przyjemności. W końcu dużo lepiej odłożyć pieniądze do skarbonki niż spuścić je w kanalizacji.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne