Strona głównaUncategorizedO czym pamiętać podczas segregowania śmieci?

O czym pamiętać podczas segregowania śmieci?

Segregacja śmieci jest obecnie wymagana nie tylko w przypadku mieszkańców bloków, ale i domków jednorodzinnych. Ci drudzy muszą pamiętać również o posiadaniu specjalnych kontenerów lub pojemników na odpady, które może zabierać śmieciarka. Jak segregować śmieci, by nie dostać grzywny i jednocześnie zadbać o ekologię?

Segregowanie odpadów – o czym warto pamiętać?

Jeszcze przed przyjazdem śmieciarki i trafieniem odpadów na sortowanie, odpady powinny być posegregowane w kilku kategoriach (np. odpady bio, odpady zmieszane, papier, tworzywa sztuczne oraz szkło). Wywóz śmieci ma swój ścisły harmonogram a mieszkańcy są zobowiązani segregować śmieci zgodnie z lokalnym regulaminem, który może delikatnie różnić się w zależności od miejsca zamieszkania.

Często mylone są odpady z tworzywami sztucznymi i odpady zmieszane. Te drugie zawierają w sobie: zużyte środki higieny intymnej, mokre i brudne worki foliowe, zużyte chusteczki higieniczne, opakowania plastikowe, które zawierają w sobie resztki pożywienia, których nie da się umyć, filtry do kawy z fusami, zużyte torebki z herbatą. Do odpadów zmieszanych muszą trafić również kości.

Z kolei do odpadów bio zaliczamy np. obierki po owocach lub warzywach, resztki, które nie zawierają kości zwierząt, skoszoną trawę i liście.

W jakich workach należy umieszczać odpady?

Odpady biologiczne zawsze umieszczamy w workach brązowych. Z kolei odpady zmieszane zazwyczaj są umieszczane w workach czarnych. Poza tym, przyjęło się, że do niebieskich worków należy wrzucać papier, do żółtych odpady plastikowe i metalowe a do zielonych odpady szklane.

Najczęściej kolor worka odpowiada odcieniowi pojemnika, w których umieszczone są odpady. Dzięki takiemu rozwiązaniu łatwiej ustalić, jaki rodzaj odpadów znajduje się w środku.

Czasem po odpady przyjeżdża śmieciarka wielokomorowa (np. śmieciarka wielokomorowa sprzedaż) i zabiera różne odpady jednocześnie a czasami określone rodzaje odpadów są zabierane pojedynczo przez śmieciarki jednokomorowe (np. śmieciarka jednokomorowa sprzedaż).

Więcej na temat śmieciarek oraz segregacji odpadów można przeczytać na wynajem śmieciarek Gdańsk

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne