Strona głównaUncategorizedOsuszanie podposadzkowe

Osuszanie podposadzkowe

Każdy, kto niedawno kupił mieszkanie lub dom powinien choć w małym stopniu zaznajomić się z możliwym problemem wystąpienia wilgoci. Dotyczy on nie tylko lokali w tzw “starym budownictwie”, a nierzadko występuje także w nowo wybudowanych domach czy blokach. Warto wiedzieć skąd się bierze wilgoć. Sprzyjającymi warunkami do rozwoju wilgoci jest przemarzanie ścian, podłóg, brak dostępu do powietrza i gwałtowne ogrzewanie pomieszczeń. Dlatego też mimo wykonania budowy bądź remontu zgodnie ze sztuką budowlaną, ryzyko pojawienia się wilgoci jest spore. Należy pamiętać o regularnym wietrzeniu pomieszczeń, zwłaszcza w okresie zimowym, gdyż wtedy poziom wilgotności powietrza jest najniższy. Warto także jeszcze na etapie remontu zadbać o odpowiednią wentylację i tzw. izolację pomieszczeń. W łazience gdzie jest duża wilgotność powietrza należy wstawić wentylator mechaniczny sprężony z włącznikiem światła, który odpowiada zq skuteczną wymianę powietrza. Nie zapominajmy także o kratkach wentylacyjnych w kuchni. Warto także podczas montażu okien w każdym pomieszczeniu, dołączyć nawiewniki – po jednym na każde okno.

Istnieje wiele możliwości zabezpieczenie murów przed występowaniem wilgoci tzw. izolacją. Na rynku jest wiele preparatów, które podczas procesu iniekcji wpuszczane są prosto w mur, po to by stworzyć izolację. Możemy także przed malowaniem zastosować preparat w sprayu na ściany, który zapobiega występowaniu pleśni i grzybów. Istnieje także możliwość wymieszania takiego preparatu z farbą i standardowo malowania.

Nierzadko jednak zdarza się, że wszystkie z wymienionych zabiegów zawodzą, bo problem leży np. w zawilgoconej piwnicy lub budynek ma tendencję do przemarzania. W takim wypadku warto rozważyć pomoc fachowców, którzy profesjonalnie osuszą każde miejsce – od strychu po dach. Specjalistyczne środki zapobiegające ponownemu wystąpieniu wilgoci dają gwarancję suchych pomieszczeń. Zadbamy w ten sposób o swoje zdrowie oraz naszych najbliższych. Zaniedbanie zawilgocenia może mieć poważne skutki zdrowotne.

Więcej na: https://dry-service.pl/osuszanie/osuszanie-podposadzkowe

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne