Strona głównaUncategorizedPłatności w sklepie internetowym, czyli jak ułatwić sobie życie

Płatności w sklepie internetowym, czyli jak ułatwić sobie życie

Płatności online za zakupy w przez Internet to udogodnienie, o którym jeszcze kilkanaście lat temu nikt nawet nie myślał. Dzisiaj jest to już rozwiązanie, bez którego nie wyobrażamy sobie życia. Każdego dnia zamawiamy ubrania, książki, gadżety technologiczne, bilety do kina czy na koncert, kosmetyki, a coraz częściej również jedzenie na dowóz, a także zakupy spożywcze z dostawą do domu. To ogromne ułatwienie w czasach, gdy każdemu z nas brakuje chwili wolnego.

Czym są płatności online?

Płatności online to ułatwienie zarówno dla sprzedawców, jak i kupujących, którzy nie rezygnują już z zakupów w sklepie internetowym ze względu na to, że uniemożliwia on wykonanie tego rodzaju przelewu. Wystarczy, że po złożeniu zamówienia zamiast przelewu tradycyjnego wybierzesz przelew online i w dosłownie kilka sekund zapłacisz za zakupy za pośrednictwem swojego banku. Jako poświadczenie otrzymujesz e-mail z potwierdzeniem wpłaty. Nie musisz także wysyłać osobnego przelewu z banku. Wszystkim zajmie się program pośredniczący w płatnościach.

Czym jest FinTech? Poznaj program pośredniczący w płatnościach

W Polsce coraz popularniejsze stają się programy pośredniczące w płatnościach. Wśród nich najbardziej znane to Tpay, PayU, Dotpay czy Przelewy24. To systemy działające w ramach FinTech, który określa wszystkie innowacje technologiczne i finansowe. Mogą one dotyczyć również bankowych aplikacji mobilnych, sprzedaży ubezpieczeń, internetowej wymiany walut czy płatności zbliżeniowych. Jednym słowem są to rozwiązania, które mają na celu ułatwienie wykonywania transakcji przez Internet. Co ciekawe, FinTech i jego różnorodne programy, choć jest popularny w Polsce, nie przyjął się jeszcze tak bardzo w innych krajach Europy, np. w Niemczech.

Czy warto korzystać z płatności online w sklepie internetowym?

Płatności w sklepie internetowym w formie przelewów online to świetna opcja, dzięki której zakupy stają się czystą przyjemnością. Ten sposób płatności z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników, o czym świadczy fakt, że kolejni przedsiębiorcy, prowadzący swój biznes jedynie stacjonarnie, decydują się na założenie własnych sklepów online. Płatności internetowe gwarantują bowiem zdecydowanie szybszą i sprawniejszą realizację zlecenia. Poza tym do skorzystania z tej opcji wystarczy jedynie konto w banku i dostęp do Internetu, a dodatkowo ułatwiają to dziś aplikacje mobilne, w których jednym przyciskiem możesz zautoryzować przelew. Z tego powodu nawet osoby, które na początku miały opory przed wykonywaniem płatności online w sklepach internetowych, z czasem przekonują się do tego rozwiązania i regularnie z niego korzystają.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne