Strona głównaUncategorizedZakupy przez Internet

Zakupy przez Internet

Zakupy online pomogą Ci zaoszczędzić czas, pieniądze i uniknąć wizyty w centrum handlowe, ale w rzeczywistości lekkomyślne zakupy w Internecie mogą wreszcie wywołać problemy. Chcesz wiedzieć, co klienci myślą o konkretnej firmie w Polsce? Sprawdź opinie prawdziwych klientów, którzy już mieli doświadczenia z firmami o których chcesz wiedzieć. Przeczytaj szczere opinie od polskich klientów tutaj. Gdy kupujesz rzeczy online, przekonaj się, że kupujesz odzież prawidłowych rozmiarów. Przeglądaj sklepy internetowe, żeby znaleźć lepsze ceny i zapewnić swoje bezpieczeństwo żeby uniknąć oszustwa i wątpliwej reputacji sprzedawców.

Kup odpowiednie ubrania

 1. Zrób przymiarkę. Każdy producent może wskazywać rozmiar odzieży rozmaicie, dlatego wam lepiej nie liczyć na standardowe rozmiary: malutki(S), średni (M), duży (L) albo na liczbowe tablice rozmiarów. Ponieważ nie możesz przymierzyć odzież zanim kupisz, spełniając kupno w internecie, dokładne wymiary mają duże znaczenie.
 • Jak minimum, kobiety muszą znać rozmiary swoich piersi, talii i bioder. Dodatkowe wymiary, takie jak, wysokość, wewnętrzny szew i długość ręki, również mogą być potrzebne w zależności od kupowanych ubrań.
 • Mężczyźni powinni znać rozmiar klatki piersiowej, szyi, dolnej części pleców i wewnętrznego szwa. Mogą być również dodatkowe wymiary, włączając długość ręki, szerokość ramion i wzrost.
 • Wybierając ubrania dla dzieci, rodzice powinni znać wzrost, rozmiar talii i bioder swojego dziecka. Dziewczęta również muszą mierzyć biust, a chłopaczkom rozmiar klatki piersiowej.
 • Wybierając ubrania dla noworodków i małych dzieci, rodzice powinni znać wzrost i wagę swojego dziecka.
 1. Sprawdź informacje o rozmiarach każdego elementu odzieży. Większość producentów ma standardową tabelę rozmiarów, której używają do wszystkich swoich ubrań, ale wiele sklepów internetowych sprzedaje produkty od wielu producentów. Sprawdź opis każdego przedmiotu, który chcesz kupić, dwukrotnie sprawdzając, jak mierzysz wymiary. Może się okazać, że masz mały rozmiar (S) zgodnie ze standardem jednego producenta, ale średni (M) zgodnie ze standardem innego.
 2. Zrób listę potrzebnych rzeczy. Jeśli chcesz kupić kilka artykułów na raz, zapisz wszystko, co chcesz kupić, zanim zaczniesz. Pomoże Ci to pozostać w ruchu i uniknąć uczucia niepokoju z powodu wyboru.
 3. Staraj się nie rozpraszać. Szukaj jedynie potrzebnych ubrań. Jeśli zamierzasz kupić tylko nową sukienkę, nie patrz na koszulki i akcesoria. Owak, ryzykujesz zmarnować czas, przeglądając odzież, która Ci jest nie potrzebna, a kończysz na dodatkowych, nieprzewidzianych wydatkach.
 4. Zmierz ubrania, gdy tylko je otrzymasz. Wiele sklepów internetowych akceptują zwroty, ale tylko przez ograniczony czas. Przymierz ubrania, gdy tylko pojawią się w twoich drzwiach. Nie odrywaj metek ani naklejek, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na twoje pragnienie zwrotu przedmiotu, jeśli nie pasuje.

Trzymaj się swojego budżetu

 1. Ustaw budżet. Aby uniknąć nadmiernych wydatków, musisz wiedzieć, ile możesz wydać. Sprawdź swoją sytuację finansową i ustal, ile masz dodatkowych pieniędzy.
 2. Przyjrzycie się do cen. Fajną rzeczą zakupów online jest wygoda. W ciągu kilku minut możesz obejrzeć produkt w kilku sklepach, a wszystko to bez wychodzenia z domu. Użyj tej wygody na swoją korzyść, porównując ceny i wybory oferowane przez kilka renomowanych sklepów internetowych. Może się okazać, że dwa sklepy oferują podobne ubrania w bardzo różnych cenach.
 3. Poszukaj ofert. Najłatwiej to zrobić, aby zalogować się na różnych sklepach internetowych, które odwiedzasz. Często powiadomienia przesełane na twoją pocztę zawierają informacje o zniżkach i wyprzedaży. Możesz też szybko przejrzeć sklepy internetowe różnych sprzedawców i zanotować, które z nich mają teraz sprzedaż.
 4. Hurtownia. Wielu hurtowników wymaga od sprzedawcy, aby dokonali zakupu, ale nie wszystkich towarów.

Prawdziwi hurtownicy wymagają, abyś kupował dużą ilość towarów na raz, co jest dobrym rozwiązaniem do kupowania podstawowych rzeczy, takich jak skarpety lub bielizna.

Hurtownicy kupują dużą ilość odzieży po cenach hurtowych, a następnie sprzedają te rzeczy z niewielką marżą. W rezultacie, kupowanie ubrań od hurtownika jest często znacznie tańsze niż od zwykłego sprzedawcy.

 1. Sprawdź koszt wysyłki przed dokonaniem zakupu. Koszty wysyłki i dodatkowe opłaty za kontrolę mogą znacznie podnieść cenę Twojego zakupu, zwłaszcza jeśli przestaniesz kupować towary od sprzedawcy z innego kraju. Musisz również przewidzieć te koszty, porównując ceny w różnych sklepach.

Zachowaj swoje bezpieczeństwo

 1. Kupuj od wiarygodnych dostawców. Witryny internetowe sklepów i oficjalne marki znanych marek to dobry początek. Jeśli robisz zakupy w małych sklepach lub w dużych platformach handlowych, dokonaj wyboru na korzyść tych, w których możesz dokonać płatności za pośrednictwem PayPal lub innych bezpiecznych metod płatności.
 2. Zobacz komentarze i recenzje. Kupuj od pojedynczych sprzedawców tylko wtedy, gdy są pokazane opinie. Sprzedawcy z oceną zatwierdzoną w 100% mogą udawać swoje wyniki, więc powinieneś trzymać się sprzedawców, którzy mają dużo pozytywnych opinii i kilka “uregulowanych” negatywnych. Regulowane negatywne recenzje obejmują wszelkie problemy, które zostały poprawione po komunikacji między sprzedawcą a kupującym.
 3. Bądź świadomy, jak rozpoznać fałszywkę. Kupując przedmioty oznaczone marką, pamiętaj, że wielu sprzedawców może Cię oszukać. Znaj o właściwościach tej albo innej marki i szukaj dokładne zdjęcia, po których można identyfikować realną albo podrobioną odzież.
 4. Nie podawaj danych osobowych. Twoje nazwisko i adres są niezbędne, ale nie Twój numer ubezpieczenia społecznego i konto bankowe. Dlatego jeśli jesteś sceptycznie nastawiony, czy sprzedawca zażąda niepotrzebnych informacji, popełnij błąd po stronie bezpieczeństwa.
 5. Kupuj na zaszyfrowanych witrynach. Witryny rozpoczynające się od “https: //” są bezpieczne, a wiele przeglądarek internetowych ma również zablokowaną blokadę, która wskazuje zaszyfrowane zabezpieczenia. Te środki bezpieczeństwa nie są konieczne podczas przeglądania produktu, ale powinieneś unikać stron internetowych, które zmuszają Cię do płacenia na niezabezpieczonych stronach.
 6. Sprawdź zasady dotyczące zwrotów. Przed dokonaniem zakupu sprawdź, czy sprzedawca oferuje zwrot towaru i zwrot pieniędzy. Kupowanie przedmiotów od legalnego sprzedawcy, który nie oferuje zwrotu pieniędzy, może być błędne, ponieważ możesz powiązać się z produktem, który nie jest dla Ciebie odpowiedni.

Wskazówki

Unikaj impulsywnych zakupów. Bezcelowe szukanie towarów w sklepach internetowych z kartą w rękach – szybki sposób okazać się z dużą ilością odzieży, której nie potrzebujesz i z dużymi długami, z którymi nie znasz, co robić.

Jeśli otrzymasz kartę podarunkową od dużej sieci sklepów, zastanów się nad możliwością skorzystania z niej online. Większość sklepów i innych rozpoznawalnych sieci umożliwia korzystanie z karty podarunkowej zarówno w sklepie, jak i w Internecie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne