Alaskan malamute

Alaskan malamute, jedna z najstarszych ras arktycznych psów zaprzęgowych. Uważany jest za króla psów z Północy, wywodzi swoją nazwę od eskimoskiego plemienia Mahlamutów z Alaski. Alaskan malamute to psy pięknie zbudowane, ciężkie o mocnej i solidnej budowie. To jedna z najstarszych ras arktycznych psów zaprzęgowych. Cechuje je ogromna dzielność, prędkość i wytrzymałość. Alaskan malamute to pies o wielkim sercu. Jest czuły, przyjacielski, kocha swoją rodzinę i nie wyobraża sobie życia bez niej. Malamuty to psy nad wyraz inteligentne i z łatwością potrafią osiągnąć obrany sobie cel wieloma różnymi sposobami. To psy bardzo aktywne, choć mogą się również trafić osobniki, które wolą poleżeć niż biegać kilometry. Dostepne hodowle alaskan malamute.

Portrait of Alaskan Malamute sitting in snow. Selective focus and shallow depth of field.

Decydując się jednak na tę rasę należy mieć świadomość, że tym psom należy poświęcić sporo czasu, na socjalizację, posłuszeństwo i ruch. Spacer z tym psem dla niedoświadczonego właściciela może nie być zbyt przyjemny. Alaskan malamute ma geny, które nakazują mu ciągnąć i być cały czas na czele stada, do tego był uczony. To rasa bardzo pewna siebie z silną wolą i nie licz na to że w 100% malamut się podporządkowuje. Dlatego od samego początku potrzebuje konsekwentnego prowadzenia. Alaskan malamute lubi testować i sprawdzać swojego przewodnika na ile może sobie pozwolić, więc nie jest to rasa dla osób początkujących.

Rasa ta nie ma żadnych szczególnych wymagań żywieniowych. Sposób żywienia musi być dostosowany przede wszystkim do wieku i aktywności psa. Pielęgnacja też nie jest problematyczna. W okresie linienia należy częściej ich wyczesywać. To zdrowa rasa, choć mogą wystąpić problemy z oczami i dysplazja.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne