Strona głównaUncategorizedAnapolon w kulturystyce

Anapolon w kulturystyce

Anapolon to dostępny od 1960 roku silny steryd anaboliczny będący pochodną testosteronu, stosowany do leczenia osteoporozy, niedokrwistości oraz w przypadkach utraty znacznej ilości krwi. Działanie Anapolonu polega na stymulowaniu produkcji czerwonych płytek krwi poprzez wpływ na poziom hormonu erytropoetyny. Im więcej jest we krwi czerwonych krwinek tym więcej tlenu może być przez nią transportowane. Przyspiesza to syntezę białka, a więc i przyrost masy mięśniowej.

Efekty stosowania Anapolonu przez kulturystów

Anapolon jest uznawany za najmocniejszy doustny steryd stosowany w kulturystyce. Zwiększając ilość tlenu transportowanego do mięśni powoduje efekt tzw. pompy już na samym początku treningu. Efekt jest tak silny, że może nawet powodować ból. Dodatkowo Anapolon podnosi poziom żelaza we krwi, co zwiększa siłę oraz wytrzymałość mięśni. Służy także, do stymulowania produkcji insulino-podobnego hormonu polipeptydowego IGF-1.

Zadaniem Anapolonu jest szybkie budowanie masy w pierwszych tygodniach cyklu treningowego, co umożliwia uzyskanie znacznego progresu w krótkim czasie, nawet z sesji na sesję. Zażywanie Anapolonu zwiększa również tempo regeneracji, chroniąc organizm przed przetrenowaniem. Umożliwia to skrócenie przerw między seriami oraz ćwiczenia, a także zwiększenie ilości treningów w tygodniu.

Zalecenia dotyczące stosowania

Dawkowanie substancji jest uzależnione od stopnia zaawansowania. Zdecydowanie nie jest on polecany osobom początkującym. Maksymalny czas stosowania to 6 tygodni, ale zaleca się brać ją krócej – około miesiąca, ze względu na retencję wody oraz odkładanie się tłuszczu. Aby przywrócić naturalną produkcję testosteronu stosuje się odpowiednie preparaty medyczne.

Skutki uboczne Anapolonu

Anapolon ma liczne skutki uboczne tj. łysienie, trądzik, uderzenia gorąca, biegunka, większe ryzyko raka prostaty, uszkodzenie wątroby, problemy z nerkami oraz układem krwionośnym, bóle głowy, krwawienia z nosa, objawy żołądkowe. Wywołuje również dużą retencję wody oraz znaczne odkładanie się tłuszczu w ciele. Aby nad tym zapanować konieczna jest restrykcyjna dieta oraz włączenie do treningu 3-4 sesji treningu cardio. Osoby stosujące tą substancję małą sypiają oraz są agresywne, pobudzone.

Kobiety w ogóle nie powinny po niego sięgać, ponieważ jego androgenne działanie powoduje powstanie nieodwracalnych, drugorzędowych cech męskich. W trakcie stosowania pojawiają się również objawy uboczne charakterystyczne dla estrogenu (męskie piersi), co może sugerować że także jego receptory są pobudzane.

Źródło: https://najlepszekoksy.com/anapolon/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne