Strona głównaBiznesBiodegradowalne worki kompostowalne

Biodegradowalne worki kompostowalne

Ekologia to wyzwanie i jednocześnie obowiązek dla każdego z nas. Wyzwanie to jest szczególnie namacalne podczas gromadzenia i składowania śmieci. Odpowiedzią na rosnące wymagania oraz świadomość ekologiczną są biodegradowalne worki kompostowalne. W niniejszym artykule po krótce przedstawiamy czym charakteryzują się tego typu worki na odpady.

Worki na odpady z folii PE

Folia, która jest stosowana do produkcji standardowego worka na śmieci rozkłada się naprawdę bardzo powoli. Z reguły używamy worków z folii PE, której czas rozkładu wynosi około 400 lat! To naprawdę szokująca informacja, że worek, który powinien być symbolem ekologiczności jest tak naprawdę kolejnym odpadem, który będzie zaśmiecał naszą planetę przez tak niewyobrażalnie długi czas.

Wydawałoby się, że worek, który potrafi przetrwać 400 lat będzie niezawodny, tymczasem nic bardziej mylnego. Chyba każdemu z nas zdarzyło się rozerwać worek jeszcze przed dojściem do kosza na odpady. Folia PE nie jest niestety najsolidniejszym materiałem.

Biodegradowalne i kompostowalne worki  

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów oraz ekologicznym obowiązkom dostępne są na rynku worki biodegradowalne. Worki tego typu z reguły zawierają dodatek d2w, który znacząco przyśpiesza czas potrzebny na rozkład materiału.

Poza tym znakomitym rozwiązaniem są tak zwane worki na śmieci ekologiczne, czyli kompostowalne worki są produkowane z pełni naturalnych surowców (np. na podstawie skrobi kukurydzianej).

Najpopularniejsze są biodegradowalne worki na śmieci 60l, lecz są także dostępne pozostałe wielkości mające 120l, 60l, 35l oraz 20l.

Worki tego typu nie są kompromisem pomiędzy ekologicznością a jakością, gdyż ich solidność jak najbardziej nie odbiega od najwyższych standardów. W efekcie ekologiczne worki z powodzeniem są stosowane w przemyśle oraz w prywatnych gospodarstwach domowych.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne