Co to jest wirtualne biuro?

Usługa wirtualnego biura to w rzeczywistości adres, pod którym zarejestrowana jest siedziba działalności. Faktem jest, że istnieją firmy, które nie wymagają posiadana własnej siedziby, bądź ich właścicieli zwyczajnie nie stać na wynajem lokalu. W tej sytuacji dobrym pomysłem jest skorzystanie z usługi wirtualnego biura, które umożliwi nam rejestrację oficjalnego adresu.

Jakie możliwości daje wirtualne biuro?

Wiedz, że ta usługa daje również możliwość kompleksowej obsługi administracyjnej, księgowości czy usług coworkingowych. W praktyce, cała korespondencja firmowa, również kierowana jest na wskazany adres biura. Czasami obsługa wirtualnego biura na życzenie przedsiębiorcy wykonuje skany otrzymywanej korespondencji, aby ta jak najszybciej trafiała bezpośrednio do rąk właściciela firmy. Możliwe jest również, odbieranie telefonów czy maili w imieniu właściciela firmy. Jest to więc, rozwiązanie łączące redukcję kosztów związanych z wynajęciem siedziby ze sprawną obsługą księgowości.

Jak wybrać wirtualne biuro?

W przypadku wybierania usługi należy zwrócić uwagę na punkt lokalizacyjny biura. Dobrze wiedzieć, że wirtualne biuro nierzadko oferuje klientom także przestrzeń biurową. Dzięki temu, możliwe jest skorzystanie w razie potrzeby z biurka, komputera czy sali konferencyjnej. Jest to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy wykazują potrzebę spotkań z kontrahentami.Niektóre wirtualne biura mają również ofertę profesjonalnej obsługi spotkań pracowniczych. Kluczem do dobrego działania firmy jest wybranie biura wirtualnego, do którego, zarówno właściciel firmy, jak i kontrahenci, będą mogli szybko i bezproblemowo dojechać. Warto wiedzieć, że wizualny wygląd biura również ma znaczenie, zwłaszcza w sytuacji, gdy zamierzasz przyjmować  w nim klientów. To jak prezentuje się siedziba firmy ma niebagatelny wpływ na to, jaki wizerunek stworzy Twoja działalność, w oczach potencjalnego klienta. Oczywiste jest, że obskurne pomieszczenia, szare ściany nie pomogą w budowaniu sieci zaufania i tworzeniu dobrych relacji, natomiast, eleganckie dizajnerskie wnętrze, sprawi, że firma zostanie uznana za profesjonalną.

Wirtualne biuro Warszawa jest najczęściej wykorzystywane przez firmy jednoosobowe i freelancerów, choć coraz częściej korzystają z nich prawne kancelarie czy agencje marketingowe.

Czy działanie wirtualnego biura jest zgodne z prawem?

Prowadzenie działalności wirtualnego biura i korzystanie z jego usług jest polityką bardzo często wykorzystywaną przez Polaków, zwłaszcza w środowisku mikroprzedsiębiorców. Współcześnie, prowadzenie działalności zarejestrowanej pod wirtualnym adresem, nie jest kwestią problematyczną. Kilka lat temu zdarzały się historie, że Urząd Skarbowy kwestionował możliwość zarejestrowania firmy w wirtualnym biurze. Dość szybko uznano jednak, że nie można udowodnić, że pod adresem wirtualnego biura nie można prowadzić swojej działalności. Stąd, współcześnie rozwój wirtualnych biur kwitnie, a Urząd Skarbowy nie ma prawa odmówić przedsiębiorcy nadania numeru NIP.


ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.