Strona głównaUncategorizedEkologiczne ciągniki siodłowe

Ekologiczne ciągniki siodłowe

Transport, zarówno ludzi, jak i towarów, jest jedną z najważniejszych gałęzi światowej gospodarki. W samej Polsce tylko w 2016 roku przewieziono 1 836 652 tysięcy ton ładunków oraz 693 908 tysięcy pasażerów!

Jako jeden z najbardziej dochodowych, jest także jednym z najbardziej nieekologicznych biznesów na świecie. Są podejmowane inicjatywy mające na celu ograniczenie emisji szkodliwych gazów cieplarnianych i degradacji środowiska naturalnego. Stąd rosnąca popularność samochodów i autobusów elektrycznych, masowość w transporcie towarowym długodystansowym i wykorzystanie zielonej energii.

Odnawialne źródła energii

W ostatnich latach wielką rozpoznawalność zyskała marka Tesla. Samochody elektryczne Elona Muska są cenione tak za swoje świetne osiągi, jak i za zastosowane w nich ekologiczne rozwiązania. Sukces marki odbił się szerokim echem na całym świecie, nie dziwi więc, że inne koncerny poszły w ślady potentata samochodów elektrycznych. Na początku roku do testów klienckich trafiły pierwsze ciężarówki Mercedes-Benz eActros. Na razie pojazdy 25 t mogą pochwalić się zasięgiem 200 km. Firma kurierska UPS testuje zaś ciężarówki elektryczne Thor Medium Duty.

Ekologia nawet na morzach

Potentat transportu ro-ro i ro-pax, Finnlines, planuje budowę ekologicznych statków do obsługi swoich połączeń na Bałtyku. W ciągu najbliższych 3-4 lat na wody jedynego morza, do którego mamy dostęp, wypłyną statki warte 200 milionów euro. Co ciekawe, w planowanej przebudowie floty pomoże Finom Gdańska Stocznia Remontowa SA, współpracująca z przewoźnikiem już od 2006 roku.

Źródło: www.bbats.pl

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne