Strona głównaUncategorizedHerbicydy są niezbędne w nowoczesnym rolnictwie

Herbicydy są niezbędne w nowoczesnym rolnictwie

Szacuje się, że każdego roku nawet do 40 procent potencjalnych zbiorów na świecie jest traconych z powodu szkodliwych czynników, w tym chwastów, insektów, chorób oraz grzybów.

Około 30 000 różnych rodzajów niepożądanych roślin konkuruje z uprawami o przestrzeń, wodę, składniki odżywcze i światło słoneczne. Rolnik, który nie stosuje herbicydów o szerokim spektrum działania, może ponieść znaczne straty w zbiorach z powodu trudności w zwalczaniu chwastów.

Odpowiednie zwalczanie chwastów w ziemniakach daje najlepsze efekty

Niektóre rodzaje herbicydów umożliwiają uprawę bezorkową i zmniejszoną uprawę, co z kolei prowadzi do mniejszej erozji gleby i redukcji emisji dwutlenku węgla. Stosowanie środków ochrony roślin ułatwiło zmianę praktyk rolniczych. Kontrolując szerokie spektrum chwastów, w tym całe ich systemy korzeniowe, herbicydy wyeliminowały lub zmniejszyły potrzebę orki gleby. Te uproszczone praktyki uprawowe umożliwiają rolnikom sadzenie nasion bezpośrednio na ścierniskach.Duża część gruntów uprawnych w Europie jest podatna na erozję gleby, a praktyki dotyczące minimalnych zaburzeń gleby są zrównoważonymi alternatywami, które pomagają chronić glebę przed degradacją oraz ograniczać emisje gazów cieplarnianych i zużycie energii. Szkolenie w zakresie odpowiedzialnego użytkowania zapewniane przez usługi doradcze i przemysł odgrywa ważną rolę w doradzaniu i edukowaniu rolników w zakresie najlepszych praktyk kontrolowania chwastów. Chwasty rozpleniają się głównie na polach, na których nie zastosowano skutecznej aplikacji herbicydów przedwschodowych. Herbicydy poprawiają również zwalczanie chwastów poprzez kontrolowanie lub hamowanie wcześnie kiełkujących chwastów.Należy również podkreślić znaczenie stosowania herbicydów przedwschodowych w zintegrowanym programie jako zwalczanie chwastów w ziemniakach wraz z zabiegami powschodowymi. W dzisiejszym świecie z uprawami odpornymi na herbicydy i dużą listą selektywnych herbicydów powschodowych, zarządcy gruntów i rolnicy często polegają wyłącznie na herbicydach powschodowych.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne