Strona głównaUncategorizedZmiana, która spędza sen z powiek - czyli wszystko o włókniakach

Zmiana, która spędza sen z powiek – czyli wszystko o włókniakach

Włókniaki, to popularny problem estetyczny, która dotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn. Usuwanie włókniaków najczęściej nie jest konieczne z innych względów niż kosmetyczne, mimo to wiele osób decyduje się na takie zabieg. Włókniaki to łagodne zmiany nowotworowe, które mogą się pojawiać w różnych miejscach na ciele. Przypominają wyglądem drobną kaszkę, grudki, bądź guzki. Jeśli planujemy usunięcie ich, warto postawić na metodę, która w kilka chwil pomoże nam pozbyć się problemu.

Czy włókniaki trzeba usuwać

Włókniaki nie stanowią podstaw do niepokoju, ponieważ są niegroźnymi zmianami skórnymi. Jednak u osób, które mają tendencje do ich powstawania, z wiekiem może się ich tworzyć coraz więcej. Dodatkowo jeśli włókniak znajduje się w miejscu, które notorycznie dotykamy, zahaczamy, to warto usunąć go dla swojego komfortu. Choć nie ma wskazań medycznych do usuwania włókniaków, to zabiegi takie wykonuje się bardzo często

Domowe sposoby na pozbycie się włókniaków

Wśród domowych sposobów usuwania włókniaków najbardziej popularne jest zastosowanie octu jabłkowego. Metoda ta jest bardzo prosta – polega na wykonywaniu okładów z wacika nasączonego octem. Okłady takie są powtarzane do czasu, aż włókniak wyschnie oraz odpadnie. Zaletą tej metody jest jej prostota i dostępność, jednakże jej skuteczność jest bardzo dyskusyjna. To powód dla którego znacznie bardziej polecamy oddanie się w ręce specjalistów.

Pozbądź się włókniaków w kilka chwil

Usuwanie włókniaków jest niegroźne, niebolesne i stosunkowo tanie, dlatego osoby, które zmagają się z tym problemem, powinny rozważyć taki krok. Można je przeprowadzić przy wykorzystaniu krioterapii, elektroterapii lub laseroterapii. Na czym polegają wymienione metody usuwania włókniaków?

  • Krioterapia – polega na usuwaniu zmian skórnych poprzez wymrażanie ich ciekłym azotem.
  • Elektrokoagulacja – to zabieg usuwania zmian skórnych z wykorzystaniem prądu.
  • Laserowe usuwanie włókniaków – polega na wypaleniu zmiany skórnej skoncentrowaną wiązką światła o bardzo wysokiej temperaturze. 

Żadna z tych metod nie jest bolesna, ale wszystkie są w pełni bezpieczne. 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne