Strona głównaUncategorizedNietrzymanie moczu - pieluchomajtki i wkładki

Nietrzymanie moczu – pieluchomajtki i wkładki

Nietrzymanie moczu to problem, który dotyka głównie osób starszych. Pojawia się najczęściej wraz z chorobami neurologicznymi (np. demencja, choroba Alzheimera), układu moczowego lub cukrzycą. W takich przypadkach oddawanie moczu jest nasilone lub niekontrolowane. Problem może rozwijać się także w związku ze zmianami hormonalnymi lub przypadłościami związanymi z wiekiem – kłopoty z prostatą, menopauza.

Pieluchy czy wkładki anatomiczne – jaki rodzaj produktu?

W przypadku, gdy nietrzymanie moczu pojawia się podczas nagłego napadu kaszlu czy śmiechu, nie ma potrzeby korzystania z produktów chłonnych. Wkładki urologiczne dla kobiet i mężczyzn oraz pieluchomajtki znajdują zastosowanie, gdy problem nie jest sporadyczny, a stały w mniejszym lub większym stopniu. Mają zapewniać komfort i bezpieczeństwo, poprzez wchłanianie moczu, niwelowanie nieprzyjemnych zapachów i zapewnianie uczucia higieny i pewności siebie. 

Najlepszym wyborem dla osób leżących są pieluchomajtki o wysokiej chłonności z zapięciami na rzepy po bokach. W takim stanie pacjenci najczęściej mają problemy nie tylko z nietrzymaniem moczu, ale także kału. Dzięki pieluchom dla dorosłych mogą być spokojni o problem z wyciekiem fekaliów. Łatwiej jest dokonać wymiany pieluch w pozycji leżącej. gdy na bokach są wygodne zapięcia na rzepy anieżeli innego rodzaju zapięcia.

W przypadku osób zmagających się z nasilonymi problemami z utrzymaniem moczu, sprawdzą się pieluchomajtki. Modele bez zapięć na rzepy, wykonane z oddychających materiałów będą stanowiły zastępstwo dla tradycyjnej bielizny. 

Z kolei dla osób o aktywnych i tych, u których nietrzymanie moczu występuje w niskim stopniu, zastosowanie znajdą wkładki. Wkładki urologiczne dla mężczyzn i kobiet przyklejane są do wnętrza bielizny, dzięki czemu są komfortowe. Pozwalają na utrzymanie higieny i komfortu, a dodatkowo radzą sobie z nieprzyjemnymi zapachami i łatwo je wymienić. 

Wybór produktów chłonnych na problemy z nietrzymaniem moczu jest duży. Na rynku dostępne są modele o odmiennych kształtach i chłonności z różnych marek. Odpowiednio dobrane produkty pomogą normalnie funkcjonować każdego dnia, pomimo problemów urologicznych. 

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne