Strona głównaUncategorizedCo zrobić, gdy dziecko płacze w przedszkolu? 

Co zrobić, gdy dziecko płacze w przedszkolu? 

Zdarza się tak, że pierwsze dni dziecka w przedszkolu, wiążą się z niemalże traumatycznymi rozstaniami i silnymi emocjami. Zanim pomyślimy, że nasza pociecha jest mało odważna albo zbyt silnie przywiązana do nas, postawmy się w sytuacji malucha. Dziecko na tym etapie niewiele wie o świecie, trafia do miejsca, którego nie zna albo które widział tylko raz czy kilka razy. Nagle wokół pojawia się mnóstwo innych dzieci, a zamiast mamy, babci czy niani, którą miało dotąd na wyłączność, jest przedszkolanka, która ma pod opieką wiele osób. To niełatwe wyzwanie dla trzylatka, dlatego warto wiedzieć jak ukoić jego emocje i sprawić by nie płakał. 

Rodzicu, nie bój się przedszkola!

Często zdarza się tak, że to rodzice obawiają się pierwszych dni dziecka w przedszkolu bardziej, niż maluchy. Jednak aby ułatwić sobie adaptację pociechy w przedszkolu, warto rozpocząć od rozwiania własnych wątpliwości. W końcu jeśli rodzic jest pełen niepewności, każdego ranka zastanawia się czy dobrze zrobił zapisując dziecko do przedszkola, jeśli ma poczucie winy albo nie jest pewien, czy placówka, którą wybrał, to dobre miejsce dla jego pociechy, to maluchowi będzie trudno polubić nowe miejsce. Udzieli mu się lęk rodzica, bo przecież widzi jego minę, czuje to napięcie, słyszy drżenie w jego głosie. Jeśli rodzic czuje strach, wywoła też lęk u dziecka. Dlatego tak kluczowe jest poznanie placówki, do której posyłamy przedszkolaka bo rozwieje, to wiele wątpliwość. Warto także odwiedzić stronę www przedszkola, wyszukując na przykład przedszkole prywatne Szczecin.

Tak pomożesz swojemu dziecku w przedszkolu

Zastanawiasz się jak jeszcze możesz wesprzeć swoje dziecko w tym niełatwym czasie? Bardzo pomocne w tym wypadku może okazać się:

  • przyzwyczajanie dziecka do kontaktów z rówieśnikami – na przykład na placu zabaw;
  • uczenie samodzielności, ponieważ dzieci, które potrafią o siebie zadbać, na przykład powiedzieć, że chcą jeść czy pić, czują się pewniej;
  • adaptacja do krótkich rozstań, czyli do tego, że mama czy tata na chwilę znikają, dziecko zostaje z opiekunką, a rodzice po niedługim czasie wracają.

Pomocny może okazać się też kontakt z pracownikami przedszkola. W końcu to oni wiedzą najlepiej jak załagodzić tak trudne sytuacje. Wybierając przedszkole prywatne Szczecin możecie być pewni, że otrzymacie najlepsze wsparcie w tym zakresie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne