Strona głównaUncategorizedJakie są zalety diety witariańskiej?

Jakie są zalety diety witariańskiej?

Witarianizm jest dietą, która nie dopuszcza spożywania produktów po obróbce termicznej powyżej 42 stopni Celsjusza. Obróbkę cieplną w tym przypadku można rozumieć zatem jako gotowanie, pieczenie oraz smażenie. Jedzenie może być delikatnie podgrzane, ale zgodnie z ustaloną granicą.

Dieta witariańska

Entuzjaści diety witariańskiej podkreślają, że enzymy oraz składniki mineralne, które występują w warzywach i owocach są najbardziej naturalne dla człowieka, gdy są podane w surowej nieprzetworzonej formie. Według tej teorii gotowanie niszczy enzymy oraz składniki mineralne zawarte w owocach i warzywach.

Spożywanie mięsa jest możliwe w ramach diety witariańskiej, ale mało kto się na to decyduje. Najczęściej w jadłospisie spotykane są sałatki oraz naturalne soki. Dieta witariańska to bogactwo warzy, owoców, nasion oraz orzechów. Ponadto, w ramach tej diety na talerzu mogą znaleźć się kiełki, grzyby, pestki (na przykład dyni lub słonecznika), oleje tłoczone na zimno lub niepasteryzowany miód.

Zalety witarianizmu

Osoby stosujące witarianizm podkreślają, że przejście na taki styl życia jest sposobem na dostarczenie organizmowi dużej dawki energii. Jest to także dieta skuteczna dla osób, które chcą się pozbyć zbędnych kilogramów.

Szczególnie ciekawą właściwością diety witariańskiej jest odmładzanie. Brzmi to dosyć tajemniczo i niewiarygodnie. Całość polega na tym, że odczyn pH u osób, które jedzą wysoko przetworzone posiłki jest kwaśny, natomiast u osób, które spożywają niskoprzetworzone pokarmy możliwe jest uzyskanie zasadowego odczynu pH. To jak się okazuje może mieć wpływ na młody wygląd i przede wszystkim zdrowe samopoczucie. Dlatego też bardzo często dieta witariańska jest określana mianem odmładzania na surowo. A w jeszcze bardziej śmiałej wersji można ją nazywać eliksirem młodości.

Zalety diety witariańskiej bez wątpienia są imponujące, dlatego taki styl życia interesuje coraz więcej osób. Również w Polsce dieta witariańska zyskała wielu sympatyków.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne