Pełne uzębienie u osób dorosłych to trzydzieści dwa zdrowe zęby. Jednak z różnych przyczyn ciężko utrzymać ten stan przez całe życie. Próchnica, urazy mechaniczne lub choroby dziąseł to przykładowe problemy, które mogą doprowadzić do tego, że uzębienie nie jest pełne. W takim wypadku rozwiązanie, które proponuje współczesna stomatologia to implant zębowy
Implanty zębów
Implanty są umieszczane w tkance kostnej szczęki oraz żuchwy. Powierzchnia implantu jest wkręcana. Swoim kształtem przypominają formę walca. Do implantu dokręcona jest korona protetyczna, która zastępuje ząb pacjenta. Z reguły jest wykonana z porcelany, natomiast jej podbudowa jest wykonana z tlenku cyrkonu lub tytanu.
Implanty (np. implanty warszawa) są wszczepiane podczas znieczulenia miejscowego. Po znieczuleniu lekarz wykonuje drobne nacięcie i specjalistycznym wiertłem wprowadza implant, który powinien schować się pod dziąsłem. Następnie implant potrzebuje kilku miesięcy, żeby zrosnąć się z kością. Zanim dojdzie do zrośnięcia mocowana jest korona zęba, dzięki której braki w uzębieniu są niewidoczne.
Z perspektywy pacjenta ważne jest to, że podczas codziennych czynności nie czuć różnicy w porównaniu do naturalnego zęba. Implant wygląda bardzo estetycznie i jednocześnie bardzo dobrze realizuje swoje zadania. Dzięki implantom możliwe jest swobodne gryzienie, żucie, mówienie oraz uśmiechanie się!
Kiedy nie można skorzystać z implantów?
Trzeba pamiętać, że stomatolog decyduje o tym, czy zastosowanie implantu jest możliwe. Nie zawsze pacjenci kwalifikują się na taki zabieg. Przyczyną może być zbyt mała ilość miejsca na wszczepienie implantu, progresywne przechylenie zębów lub stany zapalne błon śluzowych.