Strona głównaUncategorizedRowery trójkołowe dla dzieci w każdym wieku

Rowery trójkołowe dla dzieci w każdym wieku

Od lat niemal każde dziecko z wózka – spacerówki przesiada się na trójkołowy rowerek, zanim nie nauczy się odpowiedniej koordynacji na tradycyjnym jednośladzie. Zdarza się, że w wyniku niepełnosprawności czy przebytych chorób, dziecko ma problem z koordynacją ruchową. To jednak nie przekreśla jego możliwości na zostanie cyklistą. Na rynku dostępne są rowery trójkołowe dla dzieci w każdym wieku, które nie wyglądają jak typowy sprzęt rehabilitacyjny. Pozwalają na uczestnictwo w zabawie, a jednocześnie wspierają rozwój dziecka.

Wygląd dostosowany do dzieci

Rowerki dla najmniejszych dzieci często są bajecznie kolorowe, mają przy kierownicy zwierzątka czy postaci z bajek. Rower trójkołowy dla dzieci kilkuletnich i starszych wcale nie musi wyglądać szaro i nudno, wręcz przeciwnie.

Dzieci w wieku przedszkolnym, które są już za duże na typowo dziecięce rowerki, mogą przesiąść się na bajecznie kolorowe rowery trójkołowe dla dzieci w wieku 3-7 lat. Mają one na ramach i osłonie na łańcuch piękne, kolorowe grafiki. Starsze dzieci w wieku szkolnym również wybiorą coś dla siebie w zależności od tego, czy są delikatnymi dziewczynkami czy zbuntowanymi chłopakami. Dostępne na rynku biało-różowe lub czarno-czerwone modele z pewnością trafią w gusta i sprawią, że młodzi ludzie poczują się wyjątkowo.

Rowery trójkołowe dla dzieci mogą być dodatkowo wyposażone na przykład w uchwyt do pchania, lusterko wsteczne, uchwyt na napój i oświetlenie.

Trójkołowy rower wspomaga rehabilitację

Rower trójkołowy dla dziecka mającego problem z koordynacją to nie tylko środek transportu, ale też świetny sposób na rehabilitację. Takie pojazdy wyposażone są w tak zwane “ostre koło”, czyli niezależnie od tego, czy jedzie się górę, czy w dół, ruch nóg jest wymuszony przez obracające się przednie koło, co działa stymulująco na stawy.

Rowery trójkołowe dla dzieci nie różnią się od tradycyjnych rowerów niczym poza dodatkowym kołem. Dzieci są bardzo wrażliwe na bycie “innym” od rówieśników, dlatego tak ważne jest zapewnienie im sprzętu, na którym nadążą za kolegami.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne