Strona głównaUncategorizedW jaki sposób biotyna wpływa na włosy?

W jaki sposób biotyna wpływa na włosy?

Włosy i paznokcie to martwe wytwory naskórka. Ich trwałość i wygląd zewnętrzny są ściśle związane z ich odpornością na czynniki zewnętrzne. Włosy, aby być piękne i zdrowe, muszą być odpowiednio zadbane. Ich pielęgnacja zewnętrzna związana jest ze stosowaniem odpowiednich kosmetyków. Jednak należy zauważyć tutaj, że stan włosów zależny jest także od kondycji organizmu i jego zapotrzebowania na witaminy i mikroelementy.

Składniki kluczowe dla zdrowych włosów

Zdrowie włosów jest związane przede wszystkim z odpowiednią dietą, która dostarcza organizmowi niezbędnych składników. Elementy, które mają szczególny wpływ na kondycję włosów to:

  • biotyna
  • cynk
  • selen
  • żelazo
  • wielonienasycone kwasy tłuszczowe

Biotyna to właściwie potoczna nazwa witaminy B7Korzystne właściwości biotyny to przede wszystkim zdrowa skóra, włosy i paznokcie. Bierze ona także udział w wielu przemianach metabolicznych organizmu, dlatego jej brak może przyczynić się do ogólnego pogorszenia wyglądu i ogólnej kondycji ciała.

Cynk, żelazo i selen to minerały spełniające szereg właściwości. Minerały te mają wpływ na kondycję włosów i paznokci poprzez wzmacnianie ich struktury, przez co stają się one mniej kruche i łamliwe.

Czy suplementacja preparatami jest koniecznością?

W wielu przypadkach mimo stosowania odpowiedniej diety, wiele osób boryka się z niedoborami witamin i minerałów. Z tego powodu suplementacja jest czasami wskazana.

Malo który składnik daje tyle korzyści dla zachowania dobrej kondycji włosów i paznokci co daje biotyna.  Witamina B7 dostępna jest w preparacie gotowym do rozcieńczenia w wodzie, co ułatwia jej spożycie.

Biotyna jest pierwszorzędnym elementem włókna włosa oraz komórek paznokci. Dzieje się tak, ponieważ w swoim składzie zawiera siarkę niezbędną w syntezie keratyny. Białko keratynowe stanowi budulec mocnych włosów i paznokci, przez co stają się one twarde i odporne na złamanie.

Biotyna, wpływając bezpośrednio na stan skóry, wpływa na kondycję włosów poprzez ograniczenie ich nadmiernego wypadania, co nasila się szczególnie w okresie jesienno-zimowym poprzez zmniejszoną podaż witamin.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne