Strona głównaFinanseJak wybrać najlepszy kredyt?

Jak wybrać najlepszy kredyt?

Tytuł tego artykułu jest dość mylący. Otóż nie da się wybrać najlepszego kredytu, gdyż dla każdego najlepszy kredyt może oznaczać coś zupełnie innego. Dla jednych ważną kwestią przy wyborze kredytu będzie brak prowizji lub brak opłaty za szybszą spłatę. Dla innych najważniejsze jest jak najniższe RRSO oraz elastyczny harmonogram spłat. Poza kwestiami kosztowymi liczy się także przywiązanie do marki. Ludzie po prostu wolą brać pożyczkę/kredyt w banku w którym mają założone swoje osobiste konto bankowe. 

Jednak to co najważniejsze to cel kredytu! Zupełnie inaczej wygląda kredytowanie sprzętu AGD w stosunku do kredytu na nieruchomość. W przypadku gdy kupujemy telewizor i wspomagamy się kredytem najprawdopodobniej zwrócimy uwagę na czas rozpatrzenia wniosku oraz wygodny sposób spłaty zobowiązania, tutaj koszty najprawdopodobniej nie będą grały głównej roli i weźmiemy po prostu tą ofertę jaką zarekomenduje nam sprzedawca w sklepie. Zupełnie inaczej sprawa wygaląda w przypadku kredytu na nieruchomość. Tutaj przed podpisaniem umowy zdecydowanie powinniśmy sprawdzić oferty różnych instytucji bankowych. Porównać koszty oraz wszelkie plusy i minusy każdej poszczególnej oferty. Z reguły takie zadanie nie jest bardzo proste dlatego zaleca się skorzystanie z usług firmy oferującej doradztwo kredytowe

Zatem wracając do głównego pytania? Która oferta jest najlepsza? Najlepsza jest ta która spełnia indywidualne oczekiwania klienta. Nie zawsze najtańszy kredyt jest najlepszy. Często elastyczny harmonogram spłaty, wiarygodność wybranej instytucji finansowej lub wysoki poziom obsługi klienta to argumenty, które przeważają nad kosztami. 

Mimo wszystko przed wyborem oferty kredytowej w pierwszej kolejności zalecamy porównanie kosztów. Natomiast dopiero w drugim kroku rekomendujemy porównanie aspektów poza kosztowych.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne